Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ksiazka o lampach
07-06-2017, 14:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2017 14:17 przez alenstein.)
ksiazka o lampach
Przyszla w koncu po dwóch tygodniach długo oczekiwana ksiazka, zamówienie było realizowane tak długo bo książka była specjalnie dla mnie drukowana, wydawnictwo nie ma książek na stanie w magazynie, tylko jeżeli jest zamówienie to zalacza maszyne i drukuje, na początku byłem troche rozczarowany bo cienka, ale po przeczytaniu kilku rozdzialow zmieniłem zdanie, wszystko ladnie opisane, tak wiec wiedza się poglebila. Mam tez kilka pytan do autora które sobie zapisałem i w piątek na goraco zaraz po przyjeździe na zlot go przepytam. Czy ktoś z was ma vapaluxa E41 z manometrem? I jeszcze kilka fotek z książki...

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2017, 09:17
RE: ksiazka o lampach
No to teraz jesteś ekspertem od Lamp Vapalux i Bialldin, z wszystkimi pytaniami będziemy się zwracać do ciebie.

Bardzo fajna książka, pamiętam wspominałeś o niej.
08-06-2017, 11:52
Tak, tylko ze po przeczytaniu tej książki mam więcej pytan jak odpowiedzi... Pierwsza uwaga to dopiero teraz zauwazylem ze manometr jest jednocześnie korkiem wlewu paliwa, mój E41 jest składakiem czyli galeryjka i daszek jest z E41 natomiast zbiorniczek jest z Vapaluxa 300, czyli ze zmodyfikowanej wersji z 1942 roku. Mysle ze na wojnie był to czesty proceder, tak samo jest z Petromaxami 2827 które tez sa totalnymi składakami, ostatni egzemplarz który mi się trafil jest w miare kompletny dla swojego okresu.
08-06-2017, 15:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2017 15:27 przez bury32.)
No tak tak jak na wojnie wszystko się może zdarzyć, ludzi łatano to lampy i inny sprzet też - aby był zadany do działania Smile
12-06-2017, 15:14
No i w końcu doczekałem się wielu odpowiedzi na moje pytania, Ian cierpliwie udzielal odpowiedzi, tlumaczyl i oczywiście zaopatrzyl mnie w pare gadzetow. Przede wszystkim w końcu powiedział jaka farba powinna być uzyta do malowania Vapaluxow. Z farba dobraniem odpowiedniej farby miałem problemy od dłuższego czasu...

Załączone pliki Miniatury

12-06-2017, 15:17
No to jaka to jest farba - daszek na pewno emalia a reszta?
13-06-2017, 10:49
To i pewnie wpis w książce sobie sobie załatwiłeś?

14-06-2017, 15:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2017 15:43 przez alenstein.)
Ian był bardzo zadowolony gdy przyszedłem po wpis, zrobiliśmy z tej okazji kilka fotek Smile
Grzesiek, ta farba jest z B&Q, nazywa się Plastikote, Medium Grey Gloss. Plastikote to jest chyba nazwa producenta, jutro pojde do B&Q i kupie. Tak przy okazji ze dwie lampy pokazane na fotkach w książce sa malowane wlasnie przez Iana ta farba a wygladaja jak oryginalne wojenne.
14-06-2017, 20:00
A to niespodzianka w B&Q, tego bym się niespodziewał. Sprawdziłem na szybko i jest to:

PLASTIKOTE FST DRY ENML AEROSOL SMKE GRY a producentem jest PLASTIKOTE LTD. Jest to jak widać emalia w spray-u, sprzedaż akurat tego koloru jest bardzo mała więc nie wiem czy akurat w swoim sklepie w okolicy go dostaniesz, trzeba szukać w wiekszych sklepach B&Q bo być może został wycofany i zastąpiony inną szybkoschnąca emalia - trzeba pytać więc o zamiennik.
16-06-2017, 09:52
Grzesiek, nie strasz mnie, zaraz ide do sklepu, jest 200 metrow ode mnie, jak nie będzie to możesz mi zalatwic?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Lampy Ciśnieniowe | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS