Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vapalux Halifax 1944
#11
(08-05-2015, 11:35)alenstein napisał(a): A czym emaliowales daszek? Bo mnie tez to czeka...

Daszek stalowy - więc piaskowanie - a potem w zakładzie który robi szyldy - emaliowanie i wygrzewanie w temperaturze około 1000 C

(08-05-2015, 10:26)Nowy napisał(a): No właśnie, coś będę musiał sprytnego wymyślić, bo mam trochę takich elementów do zrobienia. A może rozgiąć, wyczyścić elementy, mosiądz ściśle owinąć cieniutko folią spożywczą, i wtedy malować? Tylko będzie kłopot z dokładnym pomalowaniem wewnątrz pętli.

Edit: Najpierw pomalować w środku, owinąć mosiądz, złożyć do kupy, pomalować

Hmmm....

To brzmi sensownie, na to nie wpadłem Smile co dwie głowy to nie jedna, rada na przyszłość.

(08-05-2015, 10:15)Wielki Duńczyk napisał(a): Well done Smile you did a great job and it is a real looker. You are lucky having the original tank that have a slightly different shape than the Bialaddin 300X tank.

I did always wanted the "Halifax" most, but everytime I found a Vapalux 300X here back home, then they have no "Halifax" stamp, and the lamps are always mounted with a Bialaddin 300X tank (brass).



Mikolaj


Good point and thanks Mikołaj. Good to know that, let’s say small detail makes a big change between lamps. Now will where to look, when see a next Vapalux worth to buy.
#12
Ojej, przepraszam zakręcony byłem i myślałem, że to pytanie o emaliowanie to było do mnie. Właśnie wracam z rozmowy w sprawie emaliowania, zakończonej totalnym fiaskiem. Czy mógłbyś podać namiary na miejsce, w którym emaliowałeś daszek? Być może udałoby się załatwić sprawę przez pocztę?
#13
Ot tu:

http://www.szyldy.com.pl/kontakt.html

możesz to wysłać pocztą do mnie, podając jaki kolor chcesz a ja im podrzucę.
#14
O rany, wielkie dzięki Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości