Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vapalux Halifax 1943
#1
Wczoraj dostełem przesyłkę. Cena 51PLN była na tyle kusząca, że ciężko się było powstrzymać, nawet jak za przycisk do papieru Wink
Co się okazało. Lapma wizualnie całkiem fajna, ale zbiornik i koszyk pomalowany na czarno, tak więc czeka mnie czyszczenie - rozpuszczalnik i trochę cierpliwości Wink
Dysza zapchana. Zbiornik wydaje się cały. Niczego nie brakuje, jednak nie znam Vapalux'a wiec 100% pewności nie mam.
Poza tym daszek emaliowany do odnowienia.

Ma ktoś może schematy dla tej lampy???


Czy ta lampa zapłonie tego nie wiem, ale liczę na to.
Wreszcie wiem jakie tu jest szkło - 100(szer)x120(wys).


Załączone pliki Miniatury
               
#2
Podawalem gdzies tobie wymiar szkla, aha a ta strzalka pod cyfra 43 to jest angielski znak odbioru wojskowego, czyli ze lampa byla wyprodukowana dla armii.
#3
Możesz zamówić u Steva z CPL ten daszek: [Obrazek: attachment.php?aid=178] i całą lampę wypolerować - myślę, że będzie wyglądać elegancko Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#4
(19-12-2013, 09:39)michal napisał(a): Możesz zamówić u Steva z CPL ten daszek: [Obrazek: attachment.php?aid=178] i całą lampę wypolerować - myślę, że będzie wyglądać elegancko Smile

Nie wypoleruje lampy, bo ta jest stalowa Smile
#5
No fakt, gorączka mi dokucza dzisiaj Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#6
(19-12-2013, 09:39)michal napisał(a): Możesz zamówić u Steva z CPL ten daszek: [Obrazek: attachment.php?aid=178] i całą lampę wypolerować - myślę, że będzie wyglądać elegancko Smile

Z przykroscią musze napisać, że Piotr jak zwykle ma racje.
Zdrapałem trochę tej czarnej farby i moim oczom ukazała się stal a nie wytęskniony mosiądz Wink
Więc trzeba będzie przemyśleć inną koncepcje renowacji. Albo tak jak na załączniku (żródło: http://www.ebay.co.uk/itm/1943-l-Stamped...3388a94871), albo pobawie się z oksydowaniem. Wink.
One w oryginale były malowane??


Załączone pliki Miniatury
   
#7
Te Vapaluxy 300, co spotyka się w Polsce, czyli głównie rocznik 1943, były szare.

http://www.classicpressurelamps.com/foru...t/new/#NEW
#8
To oksyduj ją na szaro. Zamiast saletry musisz dodać azotanu srebra (drogie cholerstwo) i będzie szara. Chociaż czarna wygląda moim zdaniem znacznie lepiej.

Najważniejsze aby zadziałała. Nie rozumiem po co ludzie robią "renowację" bez "funkcjonalności". To tak jak by odnowić jakiegoś Jaguara czy Bentleya i postawić na kołkach aby zbierał kurz...
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#9
(19-12-2013, 21:15)divemaster napisał(a): Najważniejsze aby zadziałała. Nie rozumiem po co ludzie robią "renowację" bez "funkcjonalności". To tak jak by odnowić jakiegoś Jaguara czy Bentleya i postawić na kołkach aby zbierał kurz...

Po pierwsze będę ją uruchamiał. Jak uda mi się ją uruchomić to dopiero będzie poddana renowacji, jak nie to..... No właśnie co? Pewnie mój 3-letni syn będzie miał zabawkę Wink Niech się chłopak uczy od małego jak są zbudowane lampy ciśnieniowe.


(19-12-2013, 21:15)divemaster napisał(a): To oksyduj ją na szaro. Zamiast saletry musisz dodać azotanu srebra (drogie cholerstwo) i będzie szara. Chociaż czarna wygląda moim zdaniem znacznie lepiej.

W sumie mogę się poawić w fotografa. Jak zaszaleję, to jeszcze wywołam jakiś obraz na zbiorniku Wink
#10
Ma ktos adres do tego Steva z CPL? Bo ja szukam czegos takiego.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości