Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszczelki do Vapaluxa
#21
   
Uff, rzeczywiście nie ma. Mój niepokój wzbudziły bliki na uszczelce (tej którą zaznaczyłem). Ale patrzyłem na małe zdjęcie. Po powiększeniu już nie wygląda podejrzanie.
#22
W poniedziałek dzień wielki, bo przychodzą uszczelki. Uff. Myślałem, że już nie dożyję. Chyba około dwóch miesięcy czekałem na ich zrobienie, ale w końcu mają przyjść. Zobaczę ile tego wyszło i pewnie będę miał parę kompletów do odstąpienia.
#23
Dużo tych uszczelek zamówiłeś? Smile
#24
A gdzie je zamawiałeś? Poddałeś się z wycinaniem z blachy ołowianej?
#25
CZ@rek Na projekcie, który im przesłałem było 14 kompletów uszczelek. Ale powkładałem jedne w drugie i nie wiem czy tak zrobili. Kontakt był bardzo cieżki Smile

bury32 Nie wiem czy mam się załamać czy nie, ale uszczelki do Vapaluxa dorobiłem z Vitonu, nieświadom tego, że one są ołowiane Smile

Edit: dorabiałem tam, gdzie polecał Nemo na początku tego wątku, czyli firma Seger w Jastrzębiu Zdroju.
#26
   
No i wreszcie przyszły. Są bardzo ładnie wycięte. Są to zestawy do Vapaluxa czy Bialaddina. Wszystko zrobione z Vitonu 1,5 mm.
I teraz zastanawiają mnie dwie rzeczy.

1) dlaczego bury32 pisał coś o uszczelkach ołowianych? W Bialaddinach chyba nie ma ołowianych uszczelek.
2) na jednej z aukcji na e-bay jest takie zdjęcie (załączam powyżej) i jedna z tych uszczelek wygląda mi na oring. Na innych aukcjach uszczelki są płaskie.

Na pewno będę miał coś do odstąpienia, gdyby ktoś chciał, a co to napiszę jak już wszystko posegreguję, bo dorabiałem jeszcze inne uszczelki i chcę się w tym wszystkim zorientować, żeby czegoś nie poplątać.

EDIT: Na razie patrzę, mierzę i oczom nie wierzę. Zupełnie nic się nie zgadza. Nie chcę tu rzucać brzydkimi słowami ale zaraz coś mnie trafi.
#27
Ja bym taki komplecik potrzebował do Vapalux'a z 1944.
Muszę tylko zmierzyć średnice korka wlewu paliwa.
#28
Zaraz dostanę zawału. Wysłałem im materiał. Wysłałem projekt w formacie pdf i dxf. Wysłałem dokładny opis wymiarów. Jednak nie zrobili według tego, co im przesłałem. Teraz próbuję z tym wszystkim dojść do ładu i nic się nie zgadza. Wszystko jest od czapy. Wycięte ładnie ale co z tego. Zupełnie nie wiem co to ma być.
#29
Te uszczelki które kupiłem w UK były oryginalne stare w lekko pozolklej kopercie. Tam były olowiane i z materiału podobnego do gumy. O ringu w tym zestawie nie było po w Vapluxie niby do czego? Tam nie ma rapida ani nic w tym stylu. Ta malutka mini jest do zaworku zwrotnego i tak jak w Px-ach lub Optimusach jest gumowa. A wymiary tak jak pisałem takie same jak na kopercie. Nie wyrzucalem jej więc jak będzie potrzeba to podam jeszcze raz.

O ring był w oryginalnym zestawie regeneracyjnym do Optimusa ale tam jest on w rapidzie. Wymiary podam pod koniec tygodnia.
#30
Wysyłam właśnie reklamację do firmy Seger, której zdecydowanie nie polecam. Czekałem blisko dwa miesiące i w tym czasie zero kontaktu ani informacji, co się dzieje z zamówieniem. Więc co jakiś czas musiałem do nich wydzwaniać.
Pomierzyłem dzisiaj uszczelki i nie zrobili żadnej dobrze! Wygląda na to, że każdej zjechali wymiar wewnętrzny i zewnętrzny o 1 mm! Zrobiłem im projekt i na wszelki wypadek podałem wymiary. Po prostu jestem wściekły.

Co do uszczelek, to na ebayu sprzedają do Vapaluxów uszczelki z vitonu, jak robiłem pliczek z uszczelkami, to napisałem tam viton i nikt nic nie powiedział. Moje miały być takie same.
http://www.ebay.pl/itm/Vapalux-Bialaddin...3cd1ccede1

Chyba do odwołania dam sobie spokój z lampami. Mój świeżo wyremontowany Vapaluksik już ponad miesiąc czeka na uszczelki i chciałem się nim pochwalić, a tu takie coś.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości