Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tilley X246B renowacja
#1
Pani listonosz przyniosła mi dzisiaj nereczkę do Tilleya. Przed chwilką próbowałem więc uruchomić lampkę i cieknie (tak, wiem, najpierw trzeba wszystko rozebrać itd.). Niczego przy niej wcześniej nie robiłem, oprócz dokładnego wyczyszczenia zbiornika.
Przy okazji znalazłem w internecie instrukcję do lampy i wrzuciłem na forum.
Tak więc napełniłem naftą zbiorniczek, pompnąłem ze dwa razy i zaczęło ciec.

.pdf   tutaj leci.pdf (Rozmiar: 523.47 KB / Pobrań: 338)
I teraz pewnie powinienem to rozkręcić i powymieniać jakieś uszczelki. Więc mam pytanie. Z czego i jak mogę sobie je podorabiać? Może macie też jakieś wymiary. Nie mogę obecnie za bardzo szastać kasą, a każda pierdułka kosztuje majątek.
#2
Zobacz wstępnie czy mocniejsze dokręcenie nakrętki na ośce coś pomoże - czasami wystarcza Wink
Skype: kogo..
#3
Na ośce jest uszczelka. Może trzeba dokręcić albo uszczelkę wymienić.
#4
Dziękuję. No i dokręcenie pomogło. Mógłbym napisać, że się wstydzę, ale nie napiszę, bo się wstydzę.Smile
Chyba trochę źle założyłem mantla, bo jakiś taki jest malutki.
Bardzo ładnie świeci, chociaż oczywiście dużo słabiej od Petromaxa.
Czy to normalne, że strasznie się grzeje? Po minucie nie można przytrzymać dłużej dłoni 25 cm nad grzybkiem.
To raczej piecyk niż lampka.
#5
Te lampki to HK300, więc na światła jest mniej Smile
Gdzieś czytałem, że 'grzybek' grzeje się do ponad 300C. Czyli trzeba uważać.

A siatkę masz mniej więcej taką?
[Obrazek: attachment.php?thumbnail=918]
#6
No trochę to jednak inaczej wygląda. Jakoś tak brzydziej. Smile Teraz zauważyłem, że na opakowaniu widnieje, że siateczki są do Tilleya ale jest na nich napisane gas mantle. To są siateczki LIBERTY, może to ma jakieś znaczenie.
W każdym razie lampka cały czas sobie świeci.
#7
Jak świeci nie ruszać Wink
To czy gaz czy co innego ma mniejsze znaczenie o ile wogóle ma jakieś znaczenie. Najważniejszy jest jednak rozmiar. I tu mogą kobiety mieć inne zdanie Wink
#8
Tilleyek bardzo ładnie świeci ale występuje efekt pulsowania światła. Czy do tej lampy też można dołożyć mosiężną siateczkę aby ten efekt wyeliminować? Jeżeli tak, to jakie wymiary do 246?
#9
Może mi kolega wyjaśnić o co chodzi z tą siateczka? Czytałem też o problemach z nowym Petronaxem, załączone obrazki i powiem szczerze , nie rozumiem co za siatecKa i gdzie się ją wkłada. Dzięki i proszę o wyrozumiałość, czasem trzeba jak chłop krowie na między Smile
#10
Parowniki Tilleya są nierozbieralne. Można skorzystać z doświadczeń Dirka Frieborga i dotoczyć model z rozkręcaną dyszą gdzie da się umieścić siateczkę. Był kiedyś cykl pogadanek w temacie:

http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...t=frieborg

http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...t=frieborg

No i parametry, nasatwy dla majsterkowiczów z tokarką:
http://www.petromax.nl/Springmannvap.html
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości