Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tilley 1266XA
26-08-2013, 22:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2013 18:50 przez divemaster.)
Tilley 1266XA
Moja lampka . Kupiona jako moja pierwsza na Allegro, wyczyszczona , polutowany kosz
Najwięcej pracy miałem z wyczyszczeniem dyszy strzelającej stróżką paliwa. Wewnątrz tej rurki był jakiś czarny zwęglony osad który czyściłem kilka godzin, Chwila na dorobienie tłoczka do pomki i lampka działa na wszystkim co sie pali Smile Od nafty , jakiejś rozpałce do grila, nawet na ropie z diesla. Problemem jest tylko rozgrzanie parownika bo brakuje mi czegoś co pozwoliło by go w kontrolowany sposób nagrzać bez efektów pirotechnicznych.:
http://www.youtube.com/watch?feature=pla...Iu1x258DBI

Siatka katalityczna lampy to jakis taki mały wynalaxek z DECATHLONU kupiony w dziale z lampkami gazowymi 2 otworowymi

Załączone pliki Miniatury

serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-08-2013, 23:01
RE: Tilley 1266XA
Faktycznie brakuje koszyczka do rozgrzewania. To dość popularna lampa więc bankowo można go kupić na Brytolskim ebayu.

"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
27-08-2013, 14:00
(26-08-2013 22:50)divemaster napisał(a):  [...]Chwila na dorobienie tłoczka do pomki [...]

Podasz przepis jak dorobić tłoczek?
Też mnie to czeka tylko w HASAG'u.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-08-2013, 14:14
A tigerek nie opisywał kiedyś metody? Mam wrażenie że dorabiał do Vapaluxa tłoczek.

"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
27-08-2013, 14:45
Opisywał.
Może kolega ma szybszą Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-08-2013, 18:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2013 18:17 przez divemaster.)
(27-08-2013 14:45)CZ@rek napisał(a):  Opisywał.
Może kolega ma szybszą Wink

Może nie cały tłoczek a wymiana skóry tłoczka: poszedłem do szewca wracając z pracy i kupiłem za 1zł kawałek skóry. Taki 5 na 5 cm, wyciąłem z niej kółko i wsadziłem w miejsce starej skóry, namoczyłem to w w wodzie z mydłem az zmiękła, wsadziłem w cylinder, poczekałem moment aby trochę woda wyschła /osuszyłem chustkką , potem polałem to olejem słonecznikowym - bo taki był pod ręka - kilka ruchów i zaskoczyło. działa mi lepiej niż oryginał w petromaxie. Tam też będę musiał zmienić

(26-08-2013 23:01)Tyrell napisał(a):  Faktycznie brakuje koszyczka do rozgrzewania. To dość popularna lampa więc bankowo można go kupić na Brytolskim ebayu.

Koszyczek jest tani ale przesyka już nie, pewnie tez go z czegoś zrobie jak mi wpadnie pomysł do głowy, na razie zrobiłem sobie cos w rodzaju małek pochodni z metalowego długopisu i bawełnianego sznurka, moczę to w spirytusie podpalam i wkładampod klosz aż się nagrzeje parownik, pompuję lampe kilka razy aby trochę siknęła paliwem w siatkę i zakręcam (efekty pirotechniczne, ogień wali aż z pod czapki) spuszczam ciśnienie i czekam aż się wszystko nagrzeje i wypali do końca, Potem szybko pompuje jeszcze raz wkładam ponownie źródło ognia pod klosz odkręcam zawór i efekty widać na filmiku. odpala od razu bez wybuchowych efektów. Odpalania w domu nie polecam można zrobić prawdziwy pozar.

serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
28-08-2013, 07:57
Jakby co to wanienka w postaci pierścienia pasuje od Vapaluxa Halifaxa do Tilleya.
Pozdrawiam.

Dymogeneratory Smok >>> Helica
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Lampy Ciśnieniowe | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS