Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam dawcy do Baby PX 821 i ...który to rocznik???
02-07-2014, 16:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2014 18:00 przez mchanga.)
Szukam dawcy do Baby PX 821 i ...który to rocznik???
Poszukuję górnej części parownika i daszka. Może być w opłakanym stanie byleby była sztuka do odpalenia. Jeśli ktoś przez przypadek ma taką górę to proszę o PW. Prosiłbym też o określenie z którego roku pochodzi ta lampka. Na dnie zbiornika nie znalazłem żadnych cyferek. Fotka w załączeniu. Czy czarne malowanie kołnierza jest oryginalne?

Załączone pliki Miniatury

BR,
Maciek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-07-2014, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2014 23:41 przez piotr.)
RE: Szukam dawcy do Baby PX 821 i ...który to rocznik???
Powinny być cyferki na dnie zbiornika - bardzo lekko wydrapane. Zazwyczaj od szablonu, ale zdarzają się też odręcznie. Czasami trzeba dobrze się przyjrzeć, ale zawsze są. Obstawiałbym coś około 1940 r., a na pewno okres 1939-42.

Czarna farba oryginalna, góra raczej powinna być emaliowana na zielono, identyczna jak w 2827.
03-07-2014, 01:25
RE: Szukam dawcy do Baby PX 821 i ...który to rocznik???
OK, to już wiem która to jest. Dzięki Smile Denko jeszcze trochę brudne więc pewnie po czyszczeniu coś wyjdzie. Co ciekawe, wnętrze zbiornika jest jak nowe. Tak samo rurki w środku, lśnią mosiądzem a myślałem patrząc na stan zewnętrzny, że będzie brudno. Jak znajdę dawcę to postaram się ją przywrócić do używalności Smile

BR,
Maciek
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Lampy Ciśnieniowe | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS