Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szmel 4
06-05-2017, 18:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2017 03:14 przez Kolekcjoner93.)
RE: Szmel 4
Mała poprawka, zaworek odcina paliwo ale trochę przepuszcza jak się za bardzo napompuje zbiornik.

Edit:
Zauważyłem że w zbiorniku jest dużo rdzy więc się zastanawiam czym by to wyczyścić... aceton+podkładki/nakrętki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 20:40
Kolejny problem to ułamana igła do czyszczenia i pytanie, jak ją wymienić? Bo próbuję wyciągnąć to w czym jest zamocowana ale coś nie mogę tego wyciągnąć.
09-05-2017, 09:09
Najlepiej kup zestaw naprawczy na allegro - często są same zestawy, w których są igły

09-05-2017, 18:01
Rozkminiłem już jak zdemontować igłę i pozbyłem się resztek starej i założona jest już nowa, jak i nowa dysza Smile
Akurat zestaw z częściami był dołaczony bo kupiłem nieużywaną więc problemu nie ma.
10-05-2017, 21:03
Szmel 4 to kuchenka benzynowa i na benzynie wyłącznie pracuje poprawnie. Nafta kusi, ale niestety. Jeśli ma oryginalną dyszę, to na nafcie nie poleci "czysto".
11-05-2017, 00:15
Tylko trochę się obawiam w niej palić benzyną bo benzyna jest bardzo lotna i paruje szybko a kuchenka się dość mocno nagrzewa podczas pracy.
11-05-2017, 06:33
Nie ma czego się obawiać.
Kuchenka ma zaworek bezpieczeństwa, zawór główny całkowicie odcina dopływ paliwa.
18-08-2017, 20:39
Mimo wszystko jak słyszę jak ciśnienie wzrasta w środku (charakterystyczne pukanie) i płomień robi się ostry i głośno syczy to mam małego stracha Smile
Wolałbym bardziej tam naftę ale z rozpalaniem jest zabawa a na benzynie startuje od strzała. Smile
19-08-2017, 23:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2017 23:41 przez CZ@rek.)
Właśnie wróciłem z wyjazdu, gdzie Szmiel3 pracował przez ponad tydzień od rana do wieczora na Pb95.
Nie ma co się bać. To jest stworzone do benzyny.
To jest tak jak byś do benzyniaka zatankował diesla bo jest obawa, że wybuchnie. Nie wybuchnie. A jak ma wybuchnąć to i na nafcie strzeli.
Lej bezołowiową i się nie stresuj. Smile
20-08-2017, 15:23
Nawet jak płomień będzie huczał? Ciśniienie się robi bo słychać jak się rozszerza zbiornik (stukanie) i jak odkręcam pompkę i ciśnienie schodzi to syczy aż miło i zbiornik się kurczy. Big Grin
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Lampy Ciśnieniowe | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS