Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śrubka w mieszalniku Petromax 500
#11
Ale nazbierałeś zabawek Wink
Znaczy, ten typ tak ma Smile
#12
Sharuga napisał(a):Tak robiłem, ale zamiast fotki na podglądzie był tylko krzyżyk...
Na podglądzie nie wyświetla załącznika, jeśli dobrze pamiętam. Dopiero po wysłaniu posta wyświetla widoczne zdjęcie.

EDIT: Może masz jakiś taki wynalazek Smile http://www.ebay.com/itm/High-performance...1658208797
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#13
(27-10-2016, 21:46)Shelton napisał(a):
Sharuga napisał(a):Tak robiłem, ale zamiast fotki na podglądzie był tylko krzyżyk...
Na podglądzie nie wyświetla załącznika, jeśli dobrze pamiętam. Dopiero po wysłaniu posta wyświetla widoczne zdjęcie.

EDIT: Może masz jakiś taki wynalazek Smile http://www.ebay.com/itm/High-performance...1658208797

Coś w ten deseń.
Sama lampa raczej oryginał Petromax, bo wykonana nieźle i opisana na zbiorniku, pokrywce, wkładzie z mieszalnikiem. Być może sama rurka to jakaś lewizna? Myślałem, że były wersje bez śrubki, ale skoro nic nie wiecie, to znaczy że takich nie było Smile
#14
Ekspertem nie jestem, ale może rurka to po prostu nie-Petromax... Nie wiem - Primus czy inna szwedzka "fotogenlampa"? Może jeszcze coś innego kompatybilnego z PXem.
Maciek
#15
(27-10-2016, 22:22)Graf von Seidorf napisał(a): Ekspertem nie jestem, ale może rurka to po prostu nie-Petromax... Nie wiem - Primus czy inna szwedzka "fotogenlampa"? Może jeszcze coś innego kompatybilnego z PXem.
Na to wychodzi. Aczkolwiek działa prawidłowo, świeci super. Niemniej lubię mieć wszystko tak, jak fabryka chciała. Ma ktoś może na zbyciu rurkę regulowaną?
#16
starsze typy lamp ciśnieniowych nie miały śrub regulacyjnych dopływu zgazowanego paliwa - zobacz jak lampa pali ze zdjetym daszkiem ....
Viribus unitis
#17
Podaję fotki mojej lampy i przede wszystkim mieszalnika:
   
   
   
#18
Jest to typowa, współczesna lampa Petromax produkowana w Chinach. Do tej pory nikt jeszcze w ich przypadku nie informował o braku śrubki na naszym forum. Być może obecnie już tak to produkują. Fajka jest raczej niepsującym się elementem (chyba, że ktoś się postara), więc czy może pochodzić od innej lampy/była dorabiana? Trudno stwierdzić, tym bardziej, że ten element nie ma wyrytego loga.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#19
Czyli nie ma a być powinno, więc wymienię na taką ze śrubką. Regulacja dobra rzecz.
Ma ktoś taką na zbyciu?
#20
Nie zmieniaj jak działa. Szkoda kasy kiedy pali poprawnie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości