Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spękany mosiądz
#11
Mam koncepcje jak to naprawić.
Najpierw od wewnątrz wypełnię spękania jakimś lutem, może mosiężnym. Znalazłem lut miedziano-fosforowe (klasa CP), którego temperatura topnienia wynosi 645–890°C, a więc nie odparuję sobie niepotrzebnie cynku - piszą, że paruje w okolicach 907°CWink
A jak to nie zda egzaminu to zrobię formę do wykonania wyoblania (drykowania). Później zlecę wykonanie kształtki, którą wlutuje do środka.
#12
Obiecane zdjęcia koszyka.


Załączone pliki Miniatury
           
#13
Pokazesz efekt pracy? Bo mam podobny problem, akurat nie z lampa, musze cos polutowac, najlepsze jest srebro ale pozostawia slad w postaci innej barwySmile
#14
Jeszcze przez chwilę będę starał się zgłębić teorię. Ale jak polutuje to oczywiście pokażę jak mi to wyszło.
#15
(27-06-2013, 01:47)alenstein napisał(a): Pokazesz efekt pracy? Bo mam podobny problem, akurat nie z lampa, musze cos polutowac, najlepsze jest srebro ale pozostawia slad w postaci innej barwySmile

Zacząłem po kolei kompletować sprzęt.
Na pierwszy rzut poszła lutownica gazowa. Najpierw chciałem kupić coś z górnej półki, ale po zastanowieniu stwierdziłem, że może lutował będę tylko ten jeden raz Wink
No i padło na palnik za śmieśne pieniądze - bez przesyłki kosztował mnie 9,50PLN a z przesyłką 19,50PLN. Tu jest link do akukcji, w której ja kupowałem: http://allegro.pl/mikropalnik-lutownica-...22741.html
Firma je sprzedająca, z tego co piszą, sprawdza je przed wysyłką, więc w moim była odrobina gazu aby przez 2min pobawić się urządzeniem - jest super. Siateczkę mosiężną grzeje do czerwoności praktycznie od razu.
Teraz pora na lutowie. Staram się znaleźć coś co ma temperaturę topnienia w okolicach 600-700 stopni celsjusza. Aby taką temperatuą charakteryzowało się lutowie powinno posiadać domieszki innych metali.
Nie będzie to, w moim przypadki, srebro bo jeden drut kosztuje pomiędzy 20 a 45PLN.
Będę szukał lutów miedziano-fosforowych (klasa CP) – luty miedziane z dodatkiem fosforu (5–9%). Stosowane do lutowania miedzi, mosiądzów i brązów. Luty tego typu mają dobrą przewodność elektryczną i wysoką wytrzymałość. Temperatura topnienia wynosi 645–890 °C.
No i cena za drut to kilka złotych. Big Grin
#16
Ja mam w lampce popękany mosiądz na denku. Pęknięć prawie nie widać ale po napompowaniu zbiornika sączy się płyn. Też muszę to jakoś załatać. Jeszcze nie wiem jak to zrobię. Ale pomysł z lutowaniem miedzią z brązem to niezły pomysł tylko nie wiem jak to jest płynne po roztopieniu i czy czasami lutowanie nie przepali mosiądzu
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#17
najlepiej wymienic caly element tzn ..kosz
Viribus unitis
#18
Co do kosza - to ja bym kupił nowy i już Bałbym sie że po jakimś czasie lampa mi się po prostu urwie jak ja za pałąk złapię aby gdzieś przenieść.
Kosz jest oddzielnym elementem i nie jakimś super drogim.

Gorzej z moim denkiem od zbiornika. Obawiam się, że nawet jak je zlutuję srebrem to i tak nie odzyska ono wytrzymałości.Denko pracuje przy każdym pompowaniu, A skoro popękało to chyba od zmęczenia materiału od cisinenia w zbiorniku.
Prawdopodobnie pozostaje "naklejenie" sporej łaty na całość spękania. Czekam jednak na sugestie i inne pomysły forumowiczów. Może ktoś przerabiał ten problem?
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#19
(29-09-2013, 10:19)nemo napisał(a): najlepiej wymienic caly element tzn ..kosz

Tego się właśnie bałem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości