Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatki jednootworowe vs dwuotworowe
#1
Jak to wygląda w praktyce? Czy dwuotworowe dają rade lepiej? Jaka jest żywotność jednych względem drugich? Które się "ładniej" palą? Używa ktoś z Was? Czy je należy inaczej wypalać?

BR,
Maciek
#2
Dwuotworowe mają dwa punkty podparcia, więc jak mocniej trzącha lampą to trudniej urwać siatkę. NA petromaxach nie stosowałem tego rozwiązania ale Vapalux m320 trzyma siatkę jak skała Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Ja mam w Tilley'u. Dwa otworki idealnie się sprawdzają. Lampa została przysłana z Belgii i po wyjęciu z pudełka siatka cała - lampę odpaliłem.
Jednootworkowa takiej wyprawy nie wytrzyma.
#4
To zalezy jak i w czym jest lampa transportowana ! Mialem zamiar zakupic podstawe do dwuotworowej do Pmx 500. Ale transport lampy w skrzyni z DE do PL nie uszkodzil nic i tak zostalem przy tradycyjnych jednootworowych mantlach nie zalujac jak narazie.
#5
Jeśli chodzi o mojego X246 to była zwykła paczka: pudełko tekturowe, lampa zabezpieczona gazetami. Żadnej finezji.
Ale dwa otworki się sprawdziły. Jednak do Pmx'a to zdecydowanie jeden otworek Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości