Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpałka Dancook
#1
Wpierw chciałbym się z Wami przywitać, jest to pierwszy mój post na tym forum a trafiłem tutaj ponieważ szukałem jakichkolwiek informacji na temat lamp ciśnieniowych - wydaje mi się to idealne źródło światła do biesiadowania na łonie natury podczas karawaningu.
Ale do rzeczy, wyczytałem tutaj że stosujecie jako paliwo do swoich lamp rozpałki do grilla parafinowe, ponieważ mam duży zapas rozpałek w domu ale nie parafinowych mam pytanie czy rozpałka o składzie: "Niskowrząca frakcja naftowa obrabiana wodorem" nadaje się do lampy ciśnieniowej HK-500?
#2
A jaką to ma konsystencje?? Płyn czy może konsystencja żelu??
Na mój nos jeśli jest to płyn o konsystencji wody to nie będzie problemów.

Tu masz wątek o paliwach: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...ady-zalety
#3
Dzięki za odpowiedź, tamten wątek przeczytałem cały ale właśnie nie znalazłem info na temat tego co mam, ma to konsystencje płynną, nie żel.
#4
(10-03-2014, 10:37)bartosz_b napisał(a): Dzięki za odpowiedź, tamten wątek przeczytałem cały ale właśnie nie znalazłem info na temat tego co mam, ma to konsystencje płynną, nie żel.

Zalej szklanką rozpałki i odpal. Lampa na 98% będzie poprawnie działać. Co do zapachu to nie wiem, bo to zależy od 'bukietu' płynu jakim zalewasz lampkę Wink
#5
(10-03-2014, 09:37)bartosz_b napisał(a): Wpierw chciałbym się z Wami przywitać, jest to pierwszy mój post na tym forum a trafiłem tutaj ponieważ szukałem jakichkolwiek informacji na temat lamp ciśnieniowych - wydaje mi się to idealne źródło światła do biesiadowania na łonie natury podczas karawaningu.
Ale do rzeczy, wyczytałem tutaj że stosujecie jako paliwo do swoich lamp rozpałki do grilla parafinowe, ponieważ mam duży zapas rozpałek w domu ale nie parafinowych mam pytanie czy rozpałka o składzie: "Niskowrząca frakcja naftowa obrabiana wodorem" nadaje się do lampy ciśnieniowej HK-500?

Tak,
właśnie ta rozpałka jest właściwa,
niewłaściwa jest na bazie alkoholu, przeważnie jest ona o konsystencji żelu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości