Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulacja iglicy w P-x 523/500cp
#1
Witam!Czy iglica musi byc wkrecona do oporu w pret prowadzacy?Zalozylem nowa iglice i dysze bylo szczelnie cala noc trzymalo 2 atm.Po 1 odpaleniu powstala minimalna nieszczelnosc na dyszy powstaje kropla i sie saczy juz podczas pompowania 0,5-1 atm!Pret regulacyjny wykrecony do oporu trzyma na 1 gwincie .Iglica wystaje na 1 m.Czy opcja wykrecenia nieco iglicy wchodzi w rachube?i usunie nieszczelnosc??
Pozdrawiam Szekla
#2
Iglica nic nie uszczelnia. To robią zaworki i uszczelki. A wykręcenie iglicy sprawi, że nie zdołasz obrócić pokrętła o 360 stopni i w dysze będziesz miał zatkaną.
#3
Dokładnie. Musisz powymieniać sprężyny i zaworki. Najlepiej obie. Jedna jest w parowniku. W dolnej części osadzonej w zbiorniku (193 i 194). Druga jest w pompce (17,18).

       
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#4
Najlepiej w ogóle nie trzymać lampy pod ciśnieniem kiedy nie jest używana. Ten wsteczny zaworek w Petromaxach potrafi często zawodzić, dlatego zalecane jest pompowanie ciśnienia dopiero po rozgrzaniu lampy oraz jej gaszenie poprzez spuszczenie powietrza.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#5
(06-06-2013, 10:04)Tyrell napisał(a): Dokładnie. Musisz powymieniać sprężyny i zaworki. Najlepiej obie. Jedna jest w parowniku. W dolnej części osadzonej w zbiorniku (193 i 194). Druga jest w pompce (17,18).
Witaj !w parowniku wszystko nowe! na nowy zaworek pompki czekam .Ale jezeli trzyma cisnienie to jak to sie ma do malej nieszczelnosci na dyszy Nowa dysza i iglica .Nie moge jej wyzej podniesc -koniec regulacji.Co zrobic?
Pozdrawiam

(06-06-2013, 12:21)szekla napisał(a):
(06-06-2013, 10:04)Tyrell napisał(a): Dokładnie. Musisz powymieniać sprężyny i zaworki. Najlepiej obie. Jedna jest w parowniku. W dolnej części osadzonej w zbiorniku (193 i 194). Druga jest w pompce (17,18).
Witaj !w parowniku wszystko nowe! na nowy zaworek pompki czekam .Ale jezeli trzyma cisnienie to jak to sie ma do malej nieszczelnosci na dyszy Nowa dysza i iglica .Nie moge jej wyzej podniesc -koniec regulacji.Co zrobic?
Pozdrawiam
Wyglada na to Ze zawiodla nowa czesc ?cos z Pelamem nie tak najpierw iglica zla teraz zaworek w parowniku Wczytalem sie iglica niczego nie uszczelnia ok!
#6
Musisz to rozkręcić i obejrzeć gumę zaworka (193). Czasami wystarczy ją docisnąć i równo ułożyć. Przy okazji zobacz czy ze sprężyną wszystko ok. Jeżeli ten element jest niesprawny zapomnij o rozpalaniu z rapida. Tylko alkohol z nerki i pompowanie ciśnienia po wygrzaniu parownika. Coś na zasadzie procedury odpalania Vapaluxa m320 z mojego ostatniego filmu.

Zaworek pompki nie ma nic do rzeczy, ale skoro będziesz wszystko rozkręcał warto uszczelnić też ten element.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#7
(06-06-2013, 12:36)Tyrell napisał(a): Musisz to rozkręcić i obejrzeć gumę zaworka (193). Czasami wystarczy ją docisnąć i równo ułożyć. Przy okazji zobacz czy ze sprężyną wszystko ok. Jeżeli ten element jest niesprawny zapomnij o rozpalaniu z rapida. Tylko alkohol z nerki i pompowanie ciśnienia po wygrzaniu parownika. Coś na zasadzie procedury odpalania Vapaluxa m320 z mojego ostatniego filmu.

Zaworek pompki nie ma nic do rzeczy, ale skoro będziesz wszystko rozkręcał warto uszczelnić też ten element.
Dalem troche ciala! Zapomnialem o zaworze parownika a to logiczne ze on steruje doplywem paliwa nie dysza!Wczoraj zbyt malo mnie oswiecilo ale bylo super! Rozkrecilem lampe ponownie caly zaworek dalem nowy.Musze poprosic niemieckich kolegow o ogledziny.Moja wersja nie ma rapida ale mam na oku 500 z bundeswery komplet w metalowej skrzyni .Jak myslisz ile takie chodza ? zeby nie przeplacic?
#8
Nowa na baju niemieckim 150-190EUR
#9
(06-06-2013, 17:45)CZ@rek napisał(a): Nowa na baju niemieckim 150-190EUR

Dzieki!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości