Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radius nr103
#1
Trafiony całkiem przypadkowo dzisiaj na targowisku. Radius nr 103 300C.P. Z tego co zauważyłem to nikt z takim na forum się nie pokazywał, także później znów pewnie będę miał wiele pytań do doświadczonych kolegówBig Grin
Stan lampy średnio-słabawy. Kapelusz czerwony - z odpryskami emalii na skraju (można to jakoś zregenerować?). Brak klosza. Blacha środkowa zardzewiała. Igła się nie wysuwa ale zawór pracuje - na razie nie miałem czasu rozebrać. Nie wiem też, do czego służy i jak ma się zachowywać zielone oko z boku lampy? To jest manometr? To oko jest odkręcane, ale na razie nie mogę go odkręcić, pewnie zastane. Pompka zużyta, zaworek pompki nie jest wykręcany śrubokrętem, ma jakiś owalno-prostokątny kształt, chyba trzeba będzie dorabiać specjalny klucz, aby go wykręcić. Zbiornik niestety - i to mnie najbardziej boli, bardzo mocno wgnieciony w kilku miejscach - spróbuje go uratować, ale starania będzie przy tym co niemiaraExclamation Oczywiście zbiornik w środku zabity na zielono w łuski - znowu będzie miesięczne moczenie. Ale... damy radęTongue


Załączone pliki Miniatury
                       
   
#2
Max, a Ty skąd jesteś? Może ktoś z okolicy ma taki klucz.
#3
Może ktoś wie ,z jakich lat jest ta lampa?
#4
To oko to wskaznik poziomu nafty
#5
Jak to oko działa? Jak wygląda gdy zbiornik jest pusty, a jak gdy pełny?
#6
Zdaje się, że lampa pochodzi z lat 1946-1952, bo w 1946 roku zmieniono kapelusz na czerwony.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości