Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radius No 119
#1
Panowie mam prośbę jestem na ukończeniu renowacji radiusa , potrzebuję informację co znajduje się we wnętrzu korka od zbiornika paliwa .Korek pełni pewno funkcję zaworu bezpieczeństwa
.Chodzi mi o dokładną fotografię lub zwymiarowane elementy wewnętrzne .Panowie na nikogo nie mogę liczyć tylko na was !!!.
Z góry dziękuje.


Załączone pliki Miniatury
   
#2
Radiusy to dla mnie terra incognita, ale zdobyłem fotkę która może być pomocna Smile

   
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Na zdjęciu widać że jest tam sprężyna i chyba korek mosiężno gumowy. Już coś wiem, tylko szkoda że zdjęcie mało szczegółowe.
#4
Również nie mam pojęcia, ale zaczął bym od zapytania o tą część w base-camp http://www.base-camp.co.uk/Optimus.html - na maile odpowiadają dosyć powolnie, ale mają części prawie do wszystkiego z Optimusa i Radiusa.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#5
attachment=323]        

uszczelka spod zaworu bezpieczenstwa Radius 119,reszte trudno odkrecic,sa dwie wysokosci tych zaworow 23mm i 27,5mm


Załączone pliki Miniatury
   
Viribus unitis
#6
Nemo dzięki za szczegułowe wymiary uszczelki ale to jest uszczelka dolna a mi chodzi o wymiary elemętów wewnętrznych korka o wysokosci 23mm. Napewno dostane od Ciebie tą informację bo napewno masz ta lampe.
#7
Szanowni Lampiarze , mam od niedawna nowego mosiężnego Radiusa 119 , lampa świeci tylko jest mały problem ze szczelnością zbiornika . Prawdopodobnie w procesie produkcji użyto zbyt wielkiej siły. Nad literą I w nazwie Radius jest mikroskopijne pęknięcie , którego nie widac gołym okiem , dopiero po dopompowaniu powietrza tworzy się malutka banieczka powietrzna . Mam pytanie czy można to profesjonalnie zlutowac ewentualnie uszczelnic od wewnątrz , aby nie było to bardzo widoczne ?
#8
żeby dobrze zalutować musiałbyś kolego dno zbiornika odlutować co może być niemałym problemem. Na youtube widziałem jak gościu w stanach stawiał lampę na nogi i używał do uszczelnienia i zabezpieczenia zbiornika jakiejś chemii - w sumie 2 preparaty - pewnie u nas niedostępne - jak znajdę filmik wrzucę go.
Skype: kogo..
#9
Czy może chodzic o klej dwuskładnikowy "devcon plastic steel epoxy " ? tylko jak go od środka umieścic ? W sumie blisko jest wlew paliwa , gorzej bo nic nie widac .
#10
Nie o klej - facet wlewał coś w formie płynnej i już tego nie wylewał Smile
Co do kleju dwuskładnikowego, problemem może być przygotowanie klejonej powierzchni. Środek pewnie jest nieźle zatłuszczony co może również być problemem w lutowaniu bez demontażu dna.
Ja proponuję, żeby ktoś mocno doświadczony w naprawach coś poradził: nemo lub Piotr...
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości