Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie
#1
Czy uprana siatka katalityczna będzie poprawnie świeciła po wypaleniu??
Niechcąco uprałem sobie siatkę a będę jej chyba potrzebował i ... No właśnie. Będzie coś jeszcze z niej?? Smile
#2
Sole toru są łatwo rozpuszczalne w wodzie, więc jeśli miałeś starą siatkę z takimi właśnie solami, to moim zdaniem poszły one częściowo do kanalizacji, a częściowo w ubrania, które prałeś Smile

[Obrazek: odpady_150x112.jpg]

Nie wiem jakie substancje dodają do nowych siatek, ale przypuszczam, że też jakieś rozpuszczalne w wodzie Smile

Nie mniej jednak i tak bym ją wypalił w ramach doświadczenia i napisał o tym dla potomności Big Grin
#3
To była nowa siatka Petromax'a. Może nie będę za bardzo świecił jak założę spodnie i bluzę, które razem się prały Wink
A w najbliższym tygodniu powinienem popełnić doświadczenie pod tytułem: 'Wpływ wody na intensywność światła w zależności od ciśnienia w funkcji czasu' Wink A co, jak się doktoryzować to na całego Big Grin
#4
Miałem stare siatki petromaxa (te radioaktywne) razem z pordzewiałą skrzynią. Miały poszarpane opakowania. Pergamin, jak i siatki całe w rudych plamach ze rdzy. Widać, że woda się do nich przelała i tak w tym siedziały. Świeciły bez problemu. Plamy znikały po czasie. A w pralce... proszki do prania, płyny do płukania. Ciekawe, czy zadziała. Smile
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#5
Też mnie to zastanawia na tyle aby to sprawdzić Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości