Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o ocenę kalibracji
#1
Witam,

(Pociągnę w tym dziale technicznym rozmowę z technique odnośnie szumów w mojej lampie.)

Otóż jak mi poleciliście ustawiłem z powrotem 14.2mm, zmniejszyłem przepustowość śrubą i... lampa pracuje względnie cicho. Słychać jedynie syk (jak puszczany gaz). To dudnienie powietrza ustało i jest słyszalne jedynie, kiedy przyłożę głowę bardzo blisko. Tak więc wydaje mi się, że już lepiej tego nie wycentruję. Chociaż brener i ten kawałek do którego się go wkręca nadal robi się czerwony i widać to zaraz (dosłownie +/- 3s.) po wyłączeniu lampy. Również lekko czerwony jest kawałek tej 'spiralali', która okrąża brener. Nadal jest źle? Pomimo temperatury panującej w lampie nic nie powinno się ani trochę czerwienić?

Pozdrawiam
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#2
U mnie w Chinolu elementy gwintu tez żarzą się na czerwono. Myślę że wynika to z marnej grubości mosiądzu w PetroPRCekach. Tamatu raczej nie przeskoczysz. Chyba że wymienisz element na Altenowski z lat 60. Każda część starych lamp jest zauważalnie cięższa więc bankowo jest w tym więcej metalu a tym samym problemów jest zauważalnie mniej Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Pewnie jest tak jak pisze Tyrell. Natomiast brak huku spalania wstecznego jest na pewno poprawą w stosunku do tego co miałeś Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości