Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax. Benzynie mówimy NIE
#11
Pytanie tylko jaki był by koszt litra takiego paliwa przy jak by nie patrzeć producji jednostkowej.
#12
Koszt jest śmieszny, problem tylko z legalnością takiej produkcji Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#13
Na użytek własny można produkować.
W sumie konsumować produkt główny będziesz sam w towarzystwie osób z rodziny i bliskich znajomych.
Jak nie sprzedajesz to jest OK. No chyba, że produkować będziesz 1000 litrów na miesiąc Wink
#14
Nie prawda. Na własny użytek można sobie wino zrobić, ale nie wolno go już destylować. Za niewielką produkcję grozi do roku pozbawienia wolności.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#15
Na pewno?? Wydawało mi się, że pędzenie na własny użytek jest legalne.
Jednak nieznajomość prawa nie jest okolicznością łagodzącą. Dla własnej ciekawości poszperam jak to jest teraz, wraz z aktami prawnymi.

Znalazłem jedną stronę i po jej lekturze jestem głupszy niż przed.
Dla zainteresowanych podaję link: http://bimber-wiki.ovh.org/doku.php?id=a...cji_bimbru
Jednak każdy czyta to na własną odpowiedzialność Wink

Konkluzja jest następująca:
Cytat:Można w warunkach domowych produkować napoje spirytusowe, o ile po fermentacji alkoholowej, a przed destylacją, odbędzie się proces pośredni. Jakie mogą to być procesy? Teoretycznie dowolne, ale praktycznie w razie jakiegokolwiek zdarzenia nie będzie można udowodnić przemiany fizycznej zacieru, więc musi się dokonać przemiana chemiczna. Dodanie kwaśnego węglanu wapnia (zwykła soda kuchenna) zmydli estry oraz zneutralizuje powstałe w zacierze kwasy. Generalnie wpłynie to na poprawę smaku końcowego destylatu, a produkty takiego procesu chemicznego nie są lotne i pozostaną w kotle. Pojawia się zatem pytanie, - czy nie jest obejście prawa? Jeżeli napój został wytworzony w wyniku destylacji niebezpośrednio po fermentacji alkoholowej nie może to być traktowane jako rozciągania sytuacji uznanych za wyjątkowe na inne podobne, ale nie przewidzianych przez ustawodawcę, gdyż słowo w słowo spełnia warunki wyjątku opisanego w ust.2 jako wytworzenie napojów spirytusowych domowym sposobem, na własny użytek i nieprzeznaczonych do obrotu.
#16
W Polsce na własny użytek można produkować wino, piwo oraz destylować wódkę. Destylacja wina, piwa ze względu na różnice w wysokości naliczanej akcyzy jest przestępstwem Sad.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#17
Ta definicja mi się podoba.
Prosta i bez wieloznaczności.
#18
(21-04-2013, 18:18)Shelton napisał(a): Jak już jesteśmy przy paliwach, to powiedzcie co sądzicie o takim zabiegu? http://www.youtube.com/watch?v=ReDA6DRA878
Najlepszy efekt jest gdzieś ok. 3 minuty. Jakby ktoś nie zauważył lampa świeci tak w dzień!

Jeśli tak działa petromax na zwykłej oliwie to mi się podoba. Efekty przy rozpalaniu jak w moim TILLEY-u Smile Trzeba by dodać tej oliwy chociaż 10% do nafty i będzie świeciła jak słońce Smile
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#19
Oliwa w ciśnieniówce daje efekt chwilowy zawiera glicerole które skutecznie za koksują dyszę i wnętrze lampy.
Jeżeli już coś innego niż nafta to próbowałbym estrów metylowych zwanych biodieselem (B100) najlepiej mieszanych z etanolem w celu obniżenia punktu zapłonu który dla czystego estru wynosi ok. 140 st.C.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#20
Nowy filmik tego użytkownika
http://www.youtube.com/watch?v=l_je7c-Oyk0


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości