Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 829B
#11
Lampę zacznę rozbierać jak przyjdzie zestaw naprawczy z potrzebnymi elementami zastępczymi. Poradnik już przeczytałem od deski do deski więc na pewno dam sobie radę z podstawami. Co do bardziej skomplikowanych zabiegów widzę że stoi za mną cała armia fachowców w tym temacie więc nie będzie chyba problemów. Co do czernienia siateczki na razie chyba nie jestem w stanie odpowiedzieć, Lampa właśnie pali się trzeci raz, za pierwszym paliła się 2h za drugim godzinę, teraz pali się już ok1,5h ale nie widzę żeby siateczka robiła się czarna. Albo to za krótki okres albo nie mam takiego problemu.
#12
Lampa prezentuje sie ladnie ale zdecydowanie nie wykorzystuje swojej mocy. Z lampa I sianem to bym raczej nie eksperymentowal chociaz wyglada romantycznieSmile
#13
Witam,

Koledzy fachowo doradzą, jak coś ze świeceniem lampy nie tak. Wink Ponadto po wielu próbach i obserwacji samemu dochodzi się do przyczyn problemu. Np. wariujący rapid z mojego ostatniego wpisu. Otworki się ponownie zatkały. Po przetkaniu przestał robić ognisko. Trzeba pamiętać, że w tych lampach powietrze i nafta współpracują i jak któryś z elementów nie działa prawidłowo, to będą dziać się rożne rzeczy. Kiedyś pisałem, że płomienie opływają mi siatkę zamiast się na niej spalać. Regulowałem fajką i nic. Już nie pamiętam co wtedy pomogło, ale jakoś chyba miałem źle dokręconą dyszę.

No właśnie mi też się wydaje, że lampa świeci za słabo. Zdjęcie nie odzwierciedla blasku, ale powinno być widać chociaż zarys oświetlonego otoczenia. W zaciemnionym pomieszczeniu powinno być jasno, jak w dzień. U mnie w domu, to było od niej tak jasno, że domownicy myśleli, że jest włączony żyrandol i pstrykali wyłącznikiem, żeby zobaczyć jak lampa radzi sobie w ciemności. Ku ich zdumieniu, to było zgaszone światło. Tongue Pozwolę sobie skopiować zdjęcie Teigreka, gdzie jego Petromax oświetla garaż. Widać moc lamp ciśnieniowych.
[Obrazek: t_aimgp2168_136.jpg]
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#14
(16-11-2013, 22:54)Shelton napisał(a): Witam,

Koledzy fachowo doradzą, jak coś ze świeceniem lampy nie tak. Wink Ponadto po wielu próbach i obserwacji samemu dochodzi się do przyczyn problemu. Np. wariujący rapid z mojego ostatniego wpisu. Otworki się ponownie zatkały. Po przetkaniu przestał robić ognisko. Trzeba pamiętać, że w tych lampach powietrze i nafta współpracują i jak któryś z elementów nie działa prawidłowo, to będą dziać się rożne rzeczy. Kiedyś pisałem, że płomienie opływają mi siatkę zamiast się na niej spalać. Regulowałem fajką i nic. Już nie pamiętam co wtedy pomogło, ale jakoś chyba miałem źle dokręconą dyszę.

No właśnie mi też się wydaje, że lampa świeci za słabo. Zdjęcie nie odzwierciedla blasku, ale powinno być widać chociaż zarys oświetlonego otoczenia. W zaciemnionym pomieszczeniu powinno być jasno, jak w dzień. U mnie w domu, to było od niej tak jasno, że domownicy myśleli, że jest włączony żyrandol i pstrykali wyłącznikiem, żeby zobaczyć jak lampa radzi sobie w ciemności. Ku ich zdumieniu, to było zgaszone światło. Tongue Pozwolę sobie skopiować zdjęcie Teigreka, gdzie jego Petromax oświetla garaż. Widać moc lamp ciśnieniowych.
[Obrazek: t_aimgp2168_136.jpg]
Swieta racja! Do wszystkiego trzeba dojsc samemu, ale dzieki Forum jest to proste i przejzyste !Nie powielamy bledow poprzednikow a efekty sa widoczne,formy dzialania przejzyste ,nie skomplikowane nawet dla laika. Uklon w strone Moderatora,i Braci z Forum .
Pozdrawiam.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości