Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 829 Nowy
#11
Jezeli przy spirali parownika jest nieszczelnosc to do siatki nie dostaje sie wystarczajaca liczba paliwa-co moze powodowac ta zoltosc.Usunal bym najpierw te awarie (jako namacalna i widoczna)a potem szukal dalszych przyczyn
Na beznynie przy nieusunietym wycieku moze swiecic lepiej gdyz ona potrzebuje wiekszego przeplywu jak nafta.
Jest dziura=>przeplyw przez dysze mniejszy=>swiecenie kiepskie
#12
Dziękuję za uwagi i wskazówki. Wszystko sprawdzę jeszcze raz stosując podane rozwiązania. Czy znaczy to ze ta nafta szwedzka się nie nadaje?

A czy benzyna ekstrakcyjna jest lepsza no i czy jest ona bezpieczna.
#13
No i lampa została doprowadzona do kultury. Śrubę w manometrze wymieniłem na nową - szczelność jest Smile Dałem używaną górę parownika i lampa świeci aż miło popatrzeć - no oczy bolą Smile

Jest jeden szkopuł, zawsze coś, jak lampa pracuję to syczy niemiłosiernie, aż przeszkadza i wieczorne siedzenie przy grillu psuję Sad Pozostałe dwie które odpaliłem są cichutkie a ta głośna - może podpowiecie jak to zminimalizować. Da się z tym coś zrobić?
#14
Mam takiego "nowego" Petromaxa i też syczy. Mi to za bardzo nie przeszkadza. Może ten typ tak ma?
#15
No właśnie, ten tez jest Nowy. Jak obok postawię P-xa 826 Starego lub Optimusa 1200 to one też syczą ale jest tak ciche, że nie przeszkadza, a ten to pracuje jakby to był diesel Smile - syk to mało powiedziane, to jest potężny szum.
#16
Te chińskie Petromaxy rzeczywiście mogą chodzić głośniej i trudno na to coś poradzić. Głośny szum może być również wynikiem spalania wstecznego, któremu towarzyszy przegrzewanie się lampy. Zaobserwuj po wygaszeniu Px'a, czy kolanko nie nagrzewa się do czerwoności. Jeśli tu jest wszystko w porządku, to można jeszcze trochę przykręcić śrubkę w tym mieszalniku, to też minimalnie zmniejsza szum. Ponadto można też pompować mniejsze ciśnienie. Szybciej trzeba będzie dopompowywać, ale lampa nie będzie huczała, jak odrzutowiec. Smile
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#17
Dzięki. Sprawdzę to prz najbliższej okazji. Może to i racja z tymi chinczykami.
#18
zgazowane paliwo z lampy osiąga na dyszy prędkość dzwięku i dlatego ten szum
Viribus unitis
#19
Jest sposób na zmniejszenie poziomu szumienia lampy.
Konwersja na etanolSmile. Ciśnienie poniżej lub równe 1 bar, dysza o większej średnicy i prędkości wylotu par są grubo poniżej prędkości dźwięku. Choć są uparte wyjątki lamp gdzie to nie działa na przykład Millspec ColemanaHuh.
Pozdrawiam urlopowo.
Dymogeneratory Smok >>> Helica


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości