Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 829 Bundesmax
#1
Kupiłem jeszcze długo przed świętami takiego oto Petromaxa
[Obrazek: IMG_9555.JPG]

Z pierwszych oględzin wynika, że brakuje mu drucika do przetykania dyszy w iglicy (ułamany), popękane szkło,
[Obrazek: IMG_9556.JPG]
[Obrazek: IMG_9558.JPG]


cieknący rapid na uszczelce
[Obrazek: IMG_9560.JPG]

i zdepnięty daszek który już został wyprostowany.

[Obrazek: IMG_9566.JPG]


Niestety lampa nie posiada żadnych tabliczek i trudno stwierdzić jaki to rocznik.

[Obrazek: IMG_9564.JPG]

Może ktoś z Was np. po szkle albo innym szczególe będzie potrafił określić rocznik tej lampy?

Martwi mnie tylko zbiornik a w zasadzie jego spód. Farba posiada jakieś przebarwienia jakby była malowana.
[Obrazek: 02012011839.jpg]
[Obrazek: 02012011840.jpg]
[Obrazek: IMG_9561.JPG]


Powiedzcie czy idzie dokupić brakujące tabliczki?
Czy uszczelka ołowiana pasuje zarówno pod parownik jak i rapid?

Na dzień dzisiejszy lampa rozebrana w drobny mak. Big Grin
Zbiornik wewnatz wyszorowany szkłem.
#2
Po rapidzie nie starsza niż 1964 i nie młodsza niż 1954.
#3
Cytat:Czy uszczelka ołowiana pasuje zarówno pod parownik jak i rapid?
Tak, to te same uszczelki. W zaworze pompki jest inna. Bardzo fajna lampa. Smile
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#4
Nie przejmuj się tym dnem zbiornika,
to nie jest farba, Bundesmaxy były chromowane na matowo.
#5
(06-01-2014, 19:11)rastuch napisał(a): Powiedzcie czy idzie dokupić brakujące tabliczki?

Tak, jeśli kupisz je z jakąś lampą.
Ja osobiście nie spotkałem takowych a szukałem, bo sam mam braki.


(06-01-2014, 19:11)rastuch napisał(a): Czy uszczelka ołowiana pasuje zarówno pod parownik jak i rapid?

Uszczelka pod parownik i pod rapid to ta sama. Jej numer wg instrukcji to #90. A w liczbach wygląda to tak (jak byś chciał ją sam wyciąć):
- wysokość (grubość) - 2mm
- średnica wewnętrzna - 10mm
- średnica zewnętrzna - 14mm (ta wartość róznić się może w zależności od źródła pochodzenia uszczelek - od spiromaxa dostałem chyba hasagowe, gdzie średnica zewnętrzna była w okolicach chyba 16mm, ale tego nie potwierdzę bo już wszystkie użyłem Wink )
#6
(06-01-2014, 19:11)rastuch napisał(a): cieknący rapid na uszczelce
[Obrazek: IMG_9560.JPG]

Zazwyczaj wystarczy dokręcić mocniej i samo się uszczelni, po co od razu wymieniać.

(06-01-2014, 19:11)rastuch napisał(a): Martwi mnie tylko zbiornik a w zasadzie jego spód. Farba posiada jakieś przebarwienia jakby była malowana.

Czasami takie przebarwienia dna mogą świadczyć o nieszczelności zbiornika. Przed kompletowaniem części zamiennych warto by było sprawdzić jego szczelność.
#7
(06-01-2014, 20:16)Shelton napisał(a): Tak, to te same uszczelki. W zaworze pompki jest inna. Bardzo fajna lampa. Smile
Dzięki.
Korzystam z Twej "serwisówki" do tego modelu Big Grin
http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...=renowacja


(06-01-2014, 21:51)HansDKW napisał(a): Nie przejmuj się tym dnem zbiornika,
to nie jest farba, Bundesmaxy były chromowane na matowo.
Właśnie o to mi chodziło. Bałem się że ktoś wpakował "cywilny' zbiornik i machnął go sprejem na szybko.

(07-01-2014, 03:53)piotr napisał(a): Czasami takie przebarwienia dna mogą świadczyć o nieszczelności zbiornika. Przed kompletowaniem części zamiennych warto by było sprawdzić jego szczelność.

Piotrze przed rozebraniem lampy sprawdziłem ją na trzymanie ciśnienia. Z tego co zauważyłem leciało tylko z rapida.

Cz@arku dzięki za wymiary. Może w wolnej chwili coś wystrugam Wink


Odnośnie tabliczek.
Mógłby ktoś wymierzyć tą tabliczke.
[Obrazek: dscf1434plfw6.jpg]
Chodzi mi o jej długość,szerokość, rozmiar czcionki górnej, srodkowej i dolnej,wymiar pustego pola i tej obramówki do okola na której nie ma czarnej farby.(bez jakiejś aptekarskiej precyzji) Tongue

Wnioskując po rapidzie winna byc taka jak z powyższego zdjecia a nie taka jak tu pod spodem, czy sie mylę?
[Obrazek: %24_57.JPG]


Z drugiej strony przychodzi taka tabliczka? Bo ten temat paliwowy i zapytanie Czarka troche temu przeczy; http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...iwo?page=3
[Obrazek: image.jpg]
#8
Tak, powinna być tabliczka Nur für Petroleum. W tych lampach ze względów bezpieczeństwa nie wolno używać benzyny. Na Twoim miejscu skupiłbym się na jej uruchomieniu i ewentualnie wyczyszczeniu - zaprzątanie sobie głowy tabliczką nie ma sensu - to i tak nie jest egzemplarz 'kolekcjonerski'. Najprościej będzie Ci kupić zestaw naprawczy stąd: http://allegro.pl/koszulki-zarowe-do-lam...37868.html oraz szkło stąd: http://allegro.pl/szklo-zapasowe-do-lamp...43781.html - taniej chyba nie znajdziesz. Wymień wszystkie gumki, sprężynki i uszczelki z tego zestawu, załóż siatkę i szkło, wlej naftę i powinno wszystko śmigać Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#9
Po prostu lubię jak jest wszystko tam gdzie być powinno. Smile
Widziałem te zestawy tylko skąd oni biorą te centy wysyłek?
#10
Niestety ale Conrad ma magazyny i wysyła z Niemiec - stąd takie ceny. Może uda Ci się szkło i zestaw załatwić w jednej przesyłce.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości