Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 829 BW - mój nowy nabytek.
#1
Pochwalę się, bom uradowany jak dziecko. Polowałem długo na P-xa BW razem ze skrzynką. Wreszcie udało się wyrwać w rozsądnych pieniądzorach.
http://allegro.pl/show_item.php?item=5753312737
Na razie tylko link do aukcji. Jutro wezmę się za przegląd i czyszczenie, to wrzucę później trochę innych fotek.
Na razie nie wiem czy działa. Szybki przegląd pozwolił ustalić co następuje:
W środku jest ponad poł zbiornika nafty. Wycieków nie dojrzałem.
Przytkana była dysza. Przetkałem, ale widzę, że iglica nie wystaje ponad dyszę. Jest jakby równo z nią. Jak myślicie - będzie dobrze palić ?
Z minusów to "grzybek" jest chyba nieoryginalny. Są sygnatury Geniola. Poprzednie P-xy BW, które miałem raczej sygnatur nie miały z tego co pamiętam albo miały sygnatury Petromaxa.
Z innych minusów - ktoś pomalował skrzynkę na własną rękę. Trochę lipnie to wygląda i zastanawiam się jak by jej tu przywrócić oryginalny kolor.
Sama skrzynka w dobrym stanie.
Za to bardzo mnie cieszy oryginalna (jak mi sie wydaje) kłódka ABUS, wraz z kluczykiem. Ot detal, ale raduje mnie bardzo.
To tyle tak na gorąco. O szczegółach będę informował w miarę postępów w pracy.
#2
Gratuluję. Przez chwilę się zastanawiałem, czy nie wziąć udziału w licytacji dla sportu. Smile
(04-11-2015, 20:26)Doczu napisał(a): Przetkałem, ale widzę, że iglica nie wystaje ponad dyszę. Jest jakby równo z nią. Jak myślicie - będzie dobrze palić ?
Igła nie ma znaczenia. Jest tylko po to, żeby czyścić dyszę. Jak dysza nie jest zużyta, ani zatkana, to będzie działać. Dobrze jednak mieć ten 1 mm igły ponad dyszą.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#3
Pogratulować.
Uzdatniaj, odpalaj i ciesz się światłem Smile
#4
A ma ktoś patent jak by usunąć tę nałożoną farbę ?
Myślałem nad chemicznym usunięciem, ale boję się trochę spowodowania korozji żrącym preparatem.
Aaa i pytanie - czy ktoś spotkał matowy klosz do P-x BW ?? Czy skazany jestem tylko na chrom lub mosiądz ?
#5
Farbę ze skrzyni??
#6
tak. Ze skrzyni.
#7
(04-11-2015, 20:58)Doczu napisał(a): Aaa i pytanie - czy ktoś spotkał matowy klosz do P-x BW ?? Czy skazany jestem tylko na chrom lub mosiądz ?

Są na pelam.de w wersji BW Smile



(04-11-2015, 21:02)Doczu napisał(a): tak. Ze skrzyni.

Zawsze możesz usunąć mechanicznie lub opalić.
Gdybym ja był w Twojej sytuacji to też bym miał problem. Nie wiem co bym wybrał.
#8
jest taki żel do sciagania jednej warstwy farby w Castoramie lub LM,był ten temat na forum -poszukaj..
Viribus unitis
#9
Wiem wiem. Kiedyś używałem ale niestety z tą "jedną warstwą" to tak trochę teoria, bo potrafił zmiękczyć dwie a nawet 3 warstwy w zalezności od grubości farby. Ponadto jest mocno korozjogenny i tego się najbardziej obawiam, by nie wylać dziecka z kąpielą.
(04-11-2015, 21:04)CZ@rek napisał(a):
(04-11-2015, 20:58)Doczu napisał(a): Aaa i pytanie - czy ktoś spotkał matowy klosz do P-x BW ?? Czy skazany jestem tylko na chrom lub mosiądz ?
Są na pelam.de w wersji BW Smile
Nie zrozumieliśmy się. Nie chodzi mi o "grzybek" ale o klosz/odbłyśnik czy jak tam zwał. O taki, tylko matowy http://allegro.pl/klosz-do-lampy-naftowe...77696.html
#10
(04-11-2015, 20:58)Doczu napisał(a): Aaa i pytanie - czy ktoś spotkał matowy klosz do P-x BW ?? Czy skazany jestem tylko na chrom lub mosiądz ?

Jest na vest.pl za 149+przesyłka, ale spodnia strona też jest matowa. Wiem, bo się pytałem Smile

(04-11-2015, 20:47)Shelton napisał(a): Igła nie ma znaczenia. Jest tylko po to, żeby czyścić dyszę. Jak dysza nie jest zużyta, ani zatkana, to będzie działać. Dobrze jednak mieć ten 1 mm igły ponad dyszą.

A nie jest też tak, że igła powoduje w pewnym stopniu regulację wypływu oparów nafty/spirytusu? Chodzi mi o to, że gdy igła wchodzi w otwór dyszy to zmniejsza jej średnicę, a w związku z tym ilość paliwa w mieszance (tylko musi być dobrze wyregulowana, tak, żeby to się działo zanim zawór w zbiorniku odetnie całkowicie dopływ płynu). Umożliwiało by to regulację światła w jakimś tam zakresie. Dobrze kombinuję?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości