Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 829 BW - mój nowy nabytek.
#11
(04-11-2015, 22:29)Masaho napisał(a):
(04-11-2015, 20:58)Doczu napisał(a): Aaa i pytanie - czy ktoś spotkał matowy klosz do P-x BW ?? Czy skazany jestem tylko na chrom lub mosiądz ?

Jest na vest.pl za 149+przesyłka, ale spodnia strona też jest matowa. Wiem, bo się pytałem Smile
O kurka - ale się cenią. No nic - trzeba będzie zapytać kolegi za ile On może zorganizować taki odbłyśnik. Ważne że jest dostępny, bo na pelam.de nie mogłem się doszukać.
W sumie mat od spodu nie przeszkadza mi zbytnio. Bardziej chodzi o to aby nie raziło.
#12
(04-11-2015, 22:29)Masaho napisał(a):
(04-11-2015, 20:47)Shelton napisał(a): Igła nie ma znaczenia. Jest tylko po to, żeby czyścić dyszę. Jak dysza nie jest zużyta, ani zatkana, to będzie działać. Dobrze jednak mieć ten 1 mm igły ponad dyszą.

A nie jest też tak, że igła powoduje w pewnym stopniu regulację wypływu oparów nafty/spirytusu? Chodzi mi o to, że gdy igła wchodzi w otwór dyszy to zmniejsza jej średnicę, a w związku z tym ilość paliwa w mieszance (tylko musi być dobrze wyregulowana, tak, żeby to się działo zanim zawór w zbiorniku odetnie całkowicie dopływ płynu). Umożliwiało by to regulację światła w jakimś tam zakresie. Dobrze kombinuję?
Nie reguluje się mocy lampy wystającą igłą, tylko ciśnieniem w zbiorniku. Petromax został stworzony do pracy w 2-ch trybach - nie świeci/świeci na full otwartym zaworze. Używanie na dłuższa metę igły do regulacji niosłoby zapewne jakieś konsekwencje (szybko niszczejąca igła, dysza?). Tak samo, jak nie powinno się gasić lampy pokrętłem, bo igła w studzącej się dyszy szybko ją rozkalibruje. Tak mnie uczono na tym forum. Smile
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#13
(04-11-2015, 22:04)Doczu napisał(a): Nie zrozumieliśmy się. Nie chodzi mi o "grzybek" ale o klosz/odbłyśnik czy jak tam zwał. O taki, tylko matowy http://allegro.pl/klosz-do-lampy-naftowe...77696.html

Właśnie o tym pisałem. Ja tam kupiłem swój.

(04-11-2015, 22:46)Doczu napisał(a): O kurka - ale się cenią. No nic - trzeba będzie zapytać kolegi za ile On może zorganizować taki odbłyśnik. Ważne że jest dostępny, bo na pelam.de nie mogłem się doszukać.

Proszę: http://www.pelam.de/product_info.php?cPa...ts_id=1551


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości