Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 826
#1
Dzisiaj odebrałem.
Lampa wydaje się być w dobrym stanie. Brener pobilty, ale to żaden problem. Brak jest szkła - trzeba będzie kupić jakiś oryginalny zamiennik bo na oryginał nie liczę zbytnio.
Podszedłem do pracy nad 'daszkiem'. Praca manualna, bez pomocy wspomagaczy mechanicznych, potrafi zanudzić. Pocieszeniem jest, że efekt jaki się uzyskuje rekompensuje monotonię. Po mniej więcej 1,5h skończyłem pracę z papierem 120. W planie jeszcze 240, 500, 1000 i może 1500 i 2000. A na końcu pasta polerska (zgodnie z sugestią Michała). Może przed zimą skończę Wink


Załączone pliki Miniatury
                       
   
#2
Gratsy Smile Zapowiada się fajnie Smile mój Petromax 826 w sumie już skończony - czeka tylko na uszczelnienie zbiornika. A jak denko w Twoim? Myślę, że szkła Schotta do Petromaxów są jak najbardziej oryginalne. Może nie są z epoki, ale producent cały czas ten sam Smile Dawaj foty z postępów prac Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#3
Tak jak pisałem. Tylko 'daszek' i tylko papier 120. Jeszcze dużo pozostało do zrobienia.
Jest trochę wgniotek. Nie będę ich naprawiał - dodają autentyczności lampie. Big Grin


Załączone pliki Miniatury
           
#4
Zapowiada się ciekawie Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#5
Jak myślicie, jaki to może być rocznik?
#6
Raczej późna, około 50 roku. Zrób zdjęcie parownika i rurki mieszalnika. Parownik wychodzi ze środka czy z boku jak w nowych Pxach? Czy w daszku jest specjalny otworek do kręcenia śrubką w rurce mieszalnika?
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#7
(20-06-2013, 22:21)michal napisał(a): Raczej późna, około 50 roku. Zrób zdjęcie parownika i rurki mieszalnika. Parownik wychodzi ze środka czy z boku jak w nowych Pxach?

Ze środka.


(20-06-2013, 22:21)michal napisał(a): Czy w daszku jest specjalny otworek do kręcenia śrubką w rurce mieszalnika?

W rurce mieszalnika nie mam śrubki.
#8
No to zgaduj zgadula jest. Ale taki daszek bez śrubek wszedł do produkcji głównie po wojnie, więc to będzie coś pomiędzy 47 a 53. Zrób jakieś dokładniejsze foty parownika i rurki. A wyczyściłeś denko? Może jest oznaczona cyferkami? Jak jest, to może być jeszcze 39 rok.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#9
Denka nie dotykałem jeszcze. Zbiornik zostawiam na koniec. Nie widać tam nic co by przypominało cyfry, niestety.

A zdjęcia parownika i rurki w załączeniu.


Załączone pliki Miniatury
       
#10
No ciężko z tego powiedzieć - może być też 39. Zobaczymy jak wyczyścisz spód - może coś się pojawi Smile Z drugiej strony nie jest to przecież tak istotne - ważne że to śliczny Px 826 Smile I za parę dni będzie z pewnością wyglądał ładniej niż mój Smile Tym bardziej, że masz trochę lepszą bazę Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości