Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 2827?
#1
Wreszcie i ja mam swoją lampę. To chyba Petromax 2827. Mocno zardzewiały niestety. Mimo to chcę go odbudować. Wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi i wskazówki.


[Obrazek: 36c7cba35f8864c3med.jpg]

[Obrazek: 644c1551e875ed46med.jpg]

[Obrazek: df1ece4bbae5b5b2med.jpg]

[Obrazek: d18749e55e798201med.jpg]

[Obrazek: 856974b00ed22136med.jpg]

[Obrazek: 74a6dd1bcb357c3dmed.jpg]

[Obrazek: e59c78621076050emed.jpg]

[Obrazek: e59c78621076050emed.jpg]

[Obrazek: 1d0312f7c8f73275med.jpg]

[Obrazek: adb2c051b23b3b5dmed.jpg]
#2
A czemu te zdjątka takie malutkie? Nie potrafię ich powiększyć a ślepy jestem.
Jako lampiarz z niewielkim stażem nie będę się tu wymądrzał ale na powtórzę to, co mi poradzono na początek.
Po pierwsze - wszystko rozkręcić
Po drugie - sprawdzić szczelność zbiornika za pomocą wody i miednicy
Po trzecie - wyczyścić zbiornik wewnątrz z osadów za pomocą mieszanki acetonowo-nakrętkowej
I teraz poczekać aż ktoś coś napisze więcej, a w międzyczasie znaleźć instrukcję do lampy, kołować naftę, mantle i ołowiane uszczelki. Smile
#3
Ja w swojej Aidzie miałem dużo rudej ale Tobie moja ruda wygląda marnie Wink
Powodzenia w stawianiu lamy na nogi Wink
#4
Gratulacje z nabytku! No i życzę miłej zabawy Smile
Skype: kogo..
#5
Przyłączam się do gratulacji, fajny nabytek, też poluję na 2827.

Tak, potwierdzam najpierw wszystko rozkręcić i wyczyścić z rdzy, parownik i tu sprawdzić iglicę oraz mieszalnik.

Delikatnie i nic na siłę, jak się nie da to WD40 lub kola, sprawdza się też odrdzewiacz.

Rozkręcić i wyczyścić rapida, zaworek zwrotny, powymieniać uszczelki na nowe + skórzany tłok pompki (przed zamontowaniem namoczyć go w oleju silnikowym minimum 24 h). Zbiornik zostawiłbym taki jaki jest, chodzi o kolor. Widzę, że największy problem będzie z daszkiem - jest pordzewiały i pogięty, może się rozsypać, ale trzeba spróbować oczyścić i poprostować.

Aceton i nakrętki działają. Potem złożyć do kupy, napompować i sprawdzić szczelność w wodzie jak mówił Nowy, ale napompowanie prawdziwe dopiero po renowacji. Wyregulować i jak wszystko szczelne, zalać naftą i odpalić.

Ja mam inny sposób sprawdzania szczelności. nalać do zbiornika nafty i zostawić na kilka godzin, dni. Nafta ma właściwości penetrujące i wyjdzie na jaw czy zbiornik jest szczelny. Ja nie mogę zlokalizować u siebie wycieku w P-xie 826. Test z wiadrem przechodzi, a jak naleję nafty to cieknie pod ciśnieniem lub samo z siebie po kilku godzinach. Prawdopodobnie będę musiał lutować zbiornik pod spodem do okoła na miejscu zagięcia i prasowania.

W razie pytań pisz. A..... miłej zabawy i cierpliwości Smile
#6
punkt 1 wszystko dokladniej siknij WD 40 lub innym preparatem,najlepiej kilka razy i zostaw na przynajmniej 2 dni powtarzajac prysznic....
w 2 kolejności zobacz czy może cudem uratowała sie iglica jeśli wychodzi z dyszy to nie rozkręcaj na części palnika
uwaga: nie wykręcisz palnika z zbiornika bez demontażu szybkiego podgrzewacza marne zdjęcie nie pozwala na określenie stanu zaworu rewolwerowego w szybkim
podgrzewaczu tu trzeba szczególnej ostrożnosci ,wstaw nowe zdjecia pozwalajace na okreslenie jego stanu.....zobacz co z pompką, jesli tloczek skorzany wysechl,zamocz w oleju silnikowym jesli skruszał - wymień
Viribus unitis
#7
(12-06-2015, 09:12)nemo napisał(a): punkt 1 wszystko dokladniej siknij WD 40 lub innym preparatem,najlepiej kilka
razy i zostaw na przynajmniej 2 dni powtarzajac prysznic....
w 2 kolejności zobacz czy może cudem uratowała sie iglica jeśli wychodzi
z dyszy to nie rozkręcaj na części palnika
uwaga: nie wykręcisz palnika z zbiornika bez demontażu szybkiego podgrzewacza
marne zdjęcie nie pozwala na określenie stanu zaworu rewolwerowego w szybkim
podgrzewaczu tu trzeba szczególnej ostrożnosci ,
wstaw nowe zdjecia pozwalajace na okreslenie jego stanu.....
zobacz co z pompką, jesli tloczek skorzany wysechl,zamocz w oleju silnikowym
jesli skruszał - wymień


Fakt z szybkim podgrzewaczem trzeba uważać, bardzo łatwo go ułamać. jak się popatrzy na aukcje i oferty to można kupić 2827 ale w większości bez rapida bo ułamany Sad

A czemu ma nie rozkręcać palnika?
#8
jak najmniej interwencji w oryginale ,jeśli jest cała iglica i widać ją jak wystaje z dyszy podczas ruchu pokrętła oraz nie trzeba wymieniać uszczelki pod nim
to resztę prac renowacyjnych można przeprowadzic bez jego demontażu,aż do ustalenia działania pompki,odrdzewiając zbiornik acetonem w 60 % działań
zniszczymy uszczelke zaworu powietrza i dojdzie nam dodatkowo wykręcenie całego zaworu i wymiana całego zaworu (łatwe) albo uszczelki (upierdliwe)
łącznie z wymianą ołowianej uszczelki na nową.
Viribus unitis
#9
Jak chcesz porady to pytaj, do dzis sa skladane zamowienia do Pelamu...
#10
(12-06-2015, 09:50)nemo napisał(a): łącznie z wymianą ołowianej uszczelki na nową.

Niekoniecznie. Ja tej uszczelki nie wymieniałem. Zaworki nie są dokręcane z jakąś dużą siłą i akurat te uszczelki nie muszą się odkształcić. Z pozostałych dwóch, owszem, zostaje miazga.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości