Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pakowanie przesyłek
#1
Wysyłka z opcją ostrożnie jest droga , ostatnio płaciłem na poczcie 30zł pobraniową , pech chciał , że szkło od lampy uległo uszkodzeniu , jestem na etapie reklamacji .
#2
Opcja ostroznie to tylko zwrocenie uwagi kurieroei by paczke kladl na szczycie stosu.
Jak ja postawi -czy u gory czy dole to inna kwestia. Przy dobrze zapakowanej paczce w opcji nawet ekonom. nie powinno sie nic stac.
#3
Opcja jest droższa ze względu na ryzyko uszkodzenia i dlatego jej cena jest wyższa , gdybym nie miał opcji ostrożnie , pewnie nici z reklamacji , a tak czekam łaskawie na ich odpowiedź . Choć mogą podważyć .Huh
#4
No jasne, że mogą - podstawą jest otwarcie przesyłki przy kurierze/listonoszu Smile przynajmniej do tej pory tak było Wink
Skype: kogo..
#5
   
co do transportu:na zdjeciu lampa scisle owinieta była folia spozywcza i wrzucona luzem do miekkiego kartonu i co się stało po dostawie kurierem widać na zdjeciu
by ból d..nie ściskał to :
generalnie ujmując lampy sa pakowane byle jak przez sprzedającego ,(pózniej jakieś pomówienia ze strony sprzed.po negacie na all,,że sam uszkodziłeś przesyłke)
szkło w lampie musi być koniecznie unieruchomione w koszu przez kawałki papierowego ręcznika..
jesli przy odbiorze od kuriera nie sprawdzisz paczki przy nim to reklamacji nie uwzględnia
poczta polska - sprawdzenie paczki to dod..6.50 pln
najlepiej opcja Uwaga szklo - Poczta Polska dod.cos około 7 pln ale obchodzą sie z należyta starannościa...

co do 2827 to:
za te pieniadze masz 2 takie kompletne lampy z niem.ebayu,,bo chodza najwyzej po 120 eur z kippehblami
Viribus unitis
#6
Nemo jak przeszkadza Ci ta deformacja nakrywki z fotki którą wrzuciłeś, to ja z chęcią zaopiekuję się lampką Smile
Skype: kogo..
#7
Żeby reklamacja była uwzględniona bardzo często trzeba wykupić ubezpieczenie lub zadeklarować prawdziwą wartość. Wtedy nie będzie problemu. My np nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z reklamacjami (jako nadawcy zawsze my wnioskujemy). Problem w tym, że rozpatrują to 3 miesiące... Zapłacenie za nalepki typu "uwaga szkło", "ostrożnie" moim zdaniem jest stratą kasy (jak wspomniał Rastuch tylko zachęcą jakiegoś znudzonego młokosa do przekopania paczki po całym magazynie). Jeżeli ktoś myśli, że kurierzy lepiej się obchodzą z takimi paczkami są w dużym błędzie... Rzucają każdą paczką jak workami z ziemniakami.

Jeżeli chodzi o otwieranie paczki przy kurierze to też zależy od firmy przewozowej, nie każdy kurier musi czekać, no chyba, że paczka posiada uszkodzenia zewnętrzne. Nie raz miałem taką sytuację, że czegoś brakowało w paczce i zawsze kurier wracał, żeby spisać protokół.

Najlepszą metodą jest odpowiednie spakowanie. My polecamy pakować szklane elementy w oddzielne tuby. Można rzucać paczką i nic się nie pobije. Pakujemy tak już kilka lat i nigdy nie straciliśmy żadnego szkła. Metody nemo z unieruchamianiem szkła nie polecam, przy dużych drganiach może popękać (niestety doświadczenie z autopsji).
#8
   
sposób pakowania lamp zaczerpnięto ze strony :

http://213.157.15.212/mopl/service/post/post-10.html
Viribus unitis
#9
(20-01-2016, 23:59)nemo napisał(a): sposób pakowania lamp zaczerpnięto ze strony :

http://213.157.15.212/mopl/service/post/post-10.html

Znamy sposób, wielu kolekcjonerów prosi nas o takie spakowanie, dwa razy się zgodziliśmy. Może i na Polskę wystarczy, ale nigdzie dalej już tak nie wyślemy. Nie chroni to przed dużymi drganiami. My najpierw szkło owijamy w folię bąbęlkową (2-3 cm), później wkładamy w tubę PCV, którą także owijamy grubo folią bąbęlkową i już można tym grać w piłkę!

Pobiło nam się szkło usztywnione w taki sposób przy wysyłce do Azji. Na szczęście było to szkło, których mieliśmy w dziesiątkach i mogliśmy dosłać ale wyobraź sobie uszkodzenie jakiegoś zabytkowego szkła... Nie polecamy.

Trzeba także brać pod uwagę, że przy wysyłkach zagranicznych celnicy lubią pogrzebać w paczkach i nie koniecznie spakują to tak samo starannie. A tuby nigdy nie chciało im się rozwijać z tysięcy sreberek Big Grin
#10
Osobiście straciłem 2 szkiełka w czasie przesyłki, które były spakowane tak jak pokazał nemo Sad
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości