Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PETROMAX i GENIOL 150
#1
Czy iglica powinna wchodzić w otwór dyszy?są ze sobą spasowane ? jeśli tak to jak to jak należy ją wkręcić aby się nie zgięła ?
#2
Tak, igła powinna wchodzić w otwór dyszy - inaczej nie była by potrzebna. Powinna wchodzić od dołu i z niej wychodzic na górze Wink
Igła i dysza na prowadnicy powinna sama się wpasować.
#3
(12-11-2014, 19:04)pawlo0710 napisał(a): (...)jeśli tak to jak to jak należy ją wkręcić aby się nie zgięła ?
Jeśli mówimy o lampie, którą skądś dorwałeś/kupiłeś, nie była latami używana, itp. itd., to być może dysza jest uszkodzona (ktoś np. przy niej majstrował) lub jest tak zatkana utwardzonym szlamem, że Ci krzywi igłę. Wnętrze dyszy jest stożkowe i nawet gdyby igła miała jakieś odchylenie (co jest raczej nieuniknione), to i tak przy końcu zostanie poprowadzona.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#4
(12-11-2014, 19:44)CZ@rek napisał(a): Tak, igła powinna wchodzić w otwór dyszy - inaczej nie była by potrzebna. Powinna wchodzić od dołu i z niej wychodzic na górze Wink
Igła i dysza na prowadnicy powinna sama się wpasować.

igła z dyszy w najwyższym położeniu winna wystawać około 1mm
Viribus unitis
#5
Iglica służy do przeczyszczenia dyszy co jakiś czas ( w razie potrzeby) zazwyczaj wystarczy na etapie odpalania. Przepchać stara dapchaną dyszę jest naprawdę trudno. Czasami pomaga jej wypalenie np nad kuchenka gazową i wrzucenie rozgrzanej do wody( kilka razy.) dopiero potem próba przepychania stalowym drutem o średnicy iglicy. Jak się nie uda jej przepchać w normalny sposób - co jest częste i i zwiększy ci się średnica otworu dyszy w trakcie prób - w ostateczności będziesz miał lampę na alkohol, co ma swoje plusy.
Zrób zdjęcie tej lampki Smile Jakiś zabytek czy współczesna? Pamiętaj! W zabytkowych gwint ma inny skok (np w Petromaxie 900) i nie pasuje dysza od współczesnych 150tek.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#6
no tak sobie myślałem ale nie wiedziałem ze ona musi aż minimetr wystawać nad dysze bo moja jest zgięta a ten otwór w dyszy wydaje mi się dużo mniejszy niż średnica iglicy jest to tylko taka mikroskopijna dziurka grubości włosa

ma może któryś z kolegów na sprzedaż taką dysze i iglice?
#7
I ma być grubości "włosa" . Wykręć dyszę i iglicę Wyprostuj delikatnie iglicę aby nie złamać i sprawdź czy od drugiej strony uda ci sie ja przez tą dziurkę przepchnąć. Jesli jest drożna nawet minimalnie powinno sie udać. Nie napisałeś jak stara jest ta lampa. Do starej dysza + igła kosztuje z przesyłką na ebayu więcej niż cała współczesna lampa. Musisz napisac co masz za lampe. Najtańszy sklep masz w Niemczech...ale dochodzi koszt przesyłki.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#8
Mam geniol 150 a taki zestaw naprawczy mozna kupić tu http://vest.iai-shop.com/product-pol-763...K-150.html z tym ze mi ten cały zestaw nie jest potrzebny na ebayu wychodzi z przesyłką tyle samo nawet drożej http://www.ebay.de/itm/Petromax-Verschle...2335f9d9db
#9
To kup tylko to co potrzebujesz. W Vest też sprzedadzą Ci samą igłę i dysze tylko ją sobie zamów. Niestety + koszt przesyłki, albo dopisz się do wspólnych zakupów na pelam.de i poczekaj aż ktoś będzie coś tam kupował . Igieł i dysz raczej nikt do tej lampy nie ma w domu osobno. Fajna mała lampka ale i mało popularna w Polsce.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#10
dziękuje za wszelkie porady pozdrawiam Smile

no właśnie ta jest przywieziona z niemiec


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości