Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opakowanie na lampę
#1
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie temat, jak bezpiecznie przewozić nasze skarby. Cena skrzyń Bundesmaksa jest to smiczna więc padło na samodzielne wykonanie z materiałów ogólniedostępnych.
Tak więc poszedłem dwoma torami:

1)
Zwykła tuleja tekturowa o średnicy 200mm i wysokości 500mm. Przykładowy wygląd w załączeniu - źródło hytta.de.
Zaślepiona na stałe od dołu. Plastikowa zaślepka powinna wytrzymać ciężar lampy. Nie mniej jednak będę ją dodatkowo mocował.
Za tubę 200mm i długości ponad metr z 4 zatyczkami zapłaciłem 30PLN. Do tego trzeba by jakies dystanse i inne dyngle podoklejać oraz dodać sznurek. Myślę, że koszt dodatkowy za opakowanie wyniesie po 10zł.
I tak ostateczna cena może wyjść około 25zł. Na bogato powiedzmy 30 Wink

2)
Nieco mniej Adama Słodowego a więcej profesjonalnej roboty.
Opakowanie też tekturowe ale już nie tuba a bęben tekturowy. Przykładowy w załączniku. Parametry analogiczne jak przy tubie tekturowej.
Jeśli chodzi o cenę to wysłałem zapytanie ofertowe do firmy, która to produkuje z prośbą o kalkulacje dla 10szt. Z uwagi na fakt, że nie będzie to jak widać produkcja wielkoseryjna, cena nie będzie aż tak atrakcyjna jak w punkcie 1, ale z tego co uslyszałem podczas rozmowy telefonicznej z osobą z Firmy, to koszt może wynieść około 25-30zł za produkt. Dodając wypełnienie środka powiedzmy 40zł. Ostateczna cena bębna będzie znana jak dostanę wycenę.


Jak by ktoś, podobnie jak ja, poszukiwał takich pudełek na lampy i był by zainteresowany dołączeniem się zakupu bębnów (pod warunkiem poznania ceny) to czekam na info na PW.


Załączone pliki Miniatury
       


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości