Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPTIMUS No 1. Made in Sweeden
#1
Ostatni nabytek op odczyszczeniu z brudu to Optimus No 1. Kuchenka jest szczelna, naprawiłem tłoczek. Wydaje mi sie że jednak brakuje jakiegoś elementu na górze nad dyszą- jakiegoś sitka? Blaszki? aby strumień oparów nie leciał na wysokość 1,5m w górę tylko uderzał w jakiś metal rozbijał się na nim i spalał .... Może ktos wie co tu powinno być orygina         lnie?


Załączone pliki Miniatury
   
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#2
Brakuje Tobie elementu, który na załączonym zdjęciu jest pierwszy od prawej.

[Obrazek: b-silent.jpg]

Tu masz link go tego elementu:
http://www.pelam.de/product_info.php?cPa...cts_id=327

[Obrazek: cap-silent.jpg]
#3
(02-10-2013, 18:06)CZ@rek napisał(a): Brakuje Tobie elementu, który na załączonym zdjęciu jest pierwszy od prawej.

[Obrazek: b-silent.jpg]

http://www.pelam.de/product_info.php?cPa...cts_id=334

Dziękuję za informację. Tak mi się wydawało, że to powinno być jakieś "sitko"
Najchętniej zdobył bym oryginalne albo będę musiał to jakoś dorobić
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#4
Na pelam jest za 2.19EUR
#5
   

czesc od szmiela ma wymiary :fi 46,5mm h 24mm
Viribus unitis
#6
Oprocz sitka, brakuje ci jeszcze wiatrochronu i podstawy pod naczynie, jutro zamieszcze fotki czesci i kompletnej lampy, akurat jestem na etapie zakupu tych czesci.
#7
Tak wlasnie wyglada kompletna kuchenka, jak z katalogu. Wejdz na angielskiego ebaya I wpisz Primus Stove lub Optimus Stove, wyskocza ci szystkie czesci.


Załączone pliki Miniatury
   
#8
Taki wiatrochron był w zestawie??
#9
Byl w zestawie, zarowno w duzych Optimusach i Primusach typu 1 czy 5 jak i w malych typu 210 i 96 czy 97. W czasie I wojny i w latach 20 tych byly to cztery plaskie blaszki polaczone drucikami a pod koniec lat 20- tych przyjely ksztalt pokazany na poprzednim zdjeciu. Jutro zamieszcze fotki opisujace kazdy model, bo teraz oczywiscie jestem jeszcze w pracy, ktos musi pracowac...Smile
#10
Kuchenki, szczegolnie male turystyczne, roznily sie glownie nozkami I wiatrochronami, teraz pokaze kilka typow. Pierwsze dwa sa z 1916 roku. Nozki sa polkoliste nieskladane, wczesniejsze byly koliste, wiatrochron sklada sie z czterech blaszek. Kuchenki z lat 20-tych maja nozki na stale lub skladane, ta na zdjeciu 4 z 1926 ma nozki skladane ale jeszcze kwadratowy wiatrochron. W latach 30 wiatrochron przyjmuje forme stosowana do dzis. Na zdjeciu 5 jest kuchenka z 1936 roku. W latach 30-60 praktycznie sie nie zmienily, roznily sie praktycznie tylko opakowaniami, jak ktos bedzie zainteresowany to moge pokazac.


Załączone pliki Miniatury
                   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości