Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieszczelny zbiornik Px 500 w okolicy rapida.
#1
Cześć! 
Ostatnio kupiłem Px 500 w wersji wojskowej i się okazało że ma nieszczelnosc w okolicy mocowania rapida. Jak to naprawić? Zależy mi żeby naprawa była trwała, solidna i w jakoś estetyczna.
Zastanawiałem się nad lutowaniem, ale tu się pojawia pytanie. Z czego jest zrobiona ta matowa powłoka. Jakoś nie zardzo chce zdzierac jej do mosiądzu. Co do sposobu lutowania, też mam pytania. Na miękko, na twardo? Potrafię lutować na miękko elektronikę ale chyba nie zbiorniki petromaxa. Wyzwanie którego mógłbym się podjąć. Tu się pojawia pytanie przy lutowaniu na miękko. CZYM? Lutownicą do rynien? Mam stacje lutowniczą 50W ale ona nie da rady z zbiornikiem. Mam HOT AIRa 700w i on w połączeniu z lutownicą i największym dostępnym grotem mógłby dać radę. Tu kolejne pytanie. Jakiego stopu cyny z ołowiem użyć i jakiego topnika. Proszę o jakieś porady doświadczonych. Nie chcę oddawać tego do lutowania na twardo bo fabrycznie chyba jest to robione na miękko i poza tym pojawiłyby się pewnie jakieś deformacje. Nie ukrywam że chciałbym używać tej lampy na BENZYNIE a do niej zbiornik musi być w 100% szczelny. (tak wiem że to trochę kontrowersyjne ale tu pojawia się wygoda z krótkiego czasu dogrzewania parownika. Używam też innych petromaxow 500cp na benzynie i nie mam zastrzeżeń. Oczywiście ta przykrywka ochronna jest założona).
#2
Hej,

najlepiej poszukaj innego zbiornika. Jeśli miałbym lutować w tym miejscu to tylko na twardo palnikiem i miedzią albo srebrem.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości