Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mixing part
#1
Witam kolegów przedświąteczne. Mam pytanie odnośnie poniższej części:

   

Zdarzyło się to już 2 razy - podczas palenia lampy ta część łącznie z dyszą po prostu spadła. Zmarnowałem już przez to kilka dobrych siatek. Wygląda na to, że podczas pracy lampy są drgania i następuje samoczynne odkręcenie.

Czy istnieją jakieś sposoby lub materiały aby nawinąć na gwint i uniemożliwić odkręcanie się? Jeżeli nie to czy któryś z kolegów ma do odstąpienia tą część? Dotyczy lampy HK 500.
#2
Mi się nigdy takie coś nie przydarzyło .
Zawsze dokręcałem mocno i nigdy nie było problemu.
#3
A nie mozesz malym widrtelkiem przrwiercic tego wraz z fajka,gwinujesz albo dajesz wkreta,-wkrecasz srubke-oby nie za dluga i juz nie spadnie
#4
Dokrecalem zawsze na sza, jak widać nie pomogło. Hm dobry pomysł z tym wkretem muszę popatrzeć aczkolwiek to mechaniczna interwencja Smile Myślałem że są jakieś specjalne uszczelniacze w postaci past do wysokich temperatur.
#5
Weź pastę do uszczelniania dziur w tłumikach samochodowych i na tę pastę wkręć.
A jaki jest luz na gwincie, czy nie za duży?
#6
Sprawdzę, ale z tego co pamiętam to luzu zbytnio żadnego nie było.

No i sprawdziłem. Ta część jest ceramiczna, nie metalowa. Okazało się że luz jest i to ogromny, obraca się dookoła co znaczy, że gwint jest skopany. Nic z tego nie będzie, uszczelniacz do tłumików też nie pomoże.

Ponawiam, więc pytanie czy ktoś z forumowiczów ma na zbyciu taką część, może być używana, inaczej pozostaje mi PELAM.
#7
Miałem podobny motyw po użyciu stalowego brenera. Jak dobrze wiemy rozszerzalność temperaturowa materiałów jest różna w związku z tym miksy stal/mosiądz kończą się fatalnie. Koniec końców zmuszony byłem podmienić element na nowy a stalowe sitko z chin leży teraz na dnie szuflady.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#8
I had a problem with my Geniol 150. When it became warm it the mixer went Loose and if I kept on using the lamp it fell of Huh

I used some wełna miedzi, copperwool, around the coil and then it was fixed.

I got the copperwool free from a dekarzem/roofer. They use it on top of roofs of domy kryte strzechą, strawroofs in large amounts.

It is easy to remove later and you will not have to scrape of ex. firegum and stuff like that + it is cheap.

Mikolaj
#9
It's good solution Mikołaj, I will keep it in my mind for the future.

Luz występuje pomiędzy gwintem w ceramicznym "mixing chamber" a gwintem na metalowym "mixing tube". Nozzle tez jest ceramiczny i tu współgra z ceramicznym "mixing chamber" bez najmniejszego kłopotu - jest na ścisk bez luzu.

Fakt metal w połączeniu z ceramiką to różne materiały i rozszerzalności cieplne. po pewnym czasie może nastąpić przegrzanie i zmęczenie i kłopot gotowy. Tak więc nabędę metalowy "mixing chamber" i jak będą kłopoty na gwincie z ceramicznym "nozzle" to skorzystam z rady Mikołaja.
#10
(13-12-2015, 15:14)bury32 napisał(a): Luz występuje pomiędzy gwintem w ceramicznym "mixing chamber" a gwintem na metalowym "mixing tube". Nozzle tez jest ceramiczny i tu współgra z ceramicznym "mixing chamber" bez najmniejszego kłopotu - jest na ścisk bez luzu.

Fakt metal w połączeniu z ceramiką to różne materiały i rozszerzalności cieplne. po pewnym czasie może nastąpić przegrzanie i zmęczenie i kłopot gotowy. Tak więc nabędę metalowy "mixing chamber" i jak będą kłopoty na gwincie z ceramicznym "nozzle" to skorzystam z rady Mikołaja.
Nie wiedziałem, że Petromaxy HK500 miały też ceramiczne mixing chamber. Jeśli chodzi o standardowy mosiężny 'mixing chamber' + standardowy ceramiczny 'nozzle', to potrafi się delikatnie luzować. Tak, że po skończonej pracy lampy i ostygnięciu, znów można minimalnie dokręcić.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości