Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malutki kinkiecik...
17-04-2016, 11:48
Malutki kinkiecik...
Przytuliłem biedactwo na targowisku, aby się nie kurzyła czy mokła na deszczu, bo żal mi się jej zrobiło... W końcu to też lampa, choć wydawała mi się na początku kiczowata, ale tylko na pierwszy rzut oka.

Producent: AKA ELECTRIC GAZ DDR 9540 ZWICKAU ELN139 24 590, 10350 21000 EVP 21,5 M
Dane: 220V 15W
Informacja po niemiecku, że lampa powinna być eksploatowana tylko przy prawidłowym podłączeniu.

Aż się rozrzewniłemAngel. Jaki to kiedyś był porządek i w oznaczeniach i w wykonaniu, i w jakości materiałów itd. itp.

Lampa jest typowo elektryczna, wisząca na plastikowej porządnej podstawie z symbolami górniczymi, z tyłu do zawieszenia na ścianie. Symbole górnicze są stalowe kadmowane na złoto.
Korpus lampy i wszystkie jej elementy(poza siatką i el. elektrycznymi) są stalowe i kadmowane na złoty kolor. Siatka tak jak w prawdziwej lampie tego typu.
Klosz lampy szklany matowany od wewnątrz przez piaskowanie.
Lampa w pełni rozbieralna do serwisowania.
Nigdy nie była podłączana, jest to tzw.: leżak magazynowy.
W środku była tylko odkręcona żarówka na gwincie e14, żarówka NARVA 225V 15W. Włączanie lampy sznureczkiem na dole poprzez pociągnięcie, wyłączanie - tak samo.
Całkiem porządna robota, chiński plastikowy badziew tego nie ogarnia.
Już się rozglądam za "pełną" wersją takiego sprzętu Big Grin

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2016, 15:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2016 15:29 przez Shelton.)
RE: Malutki kinkiecik...
Hehe, fajny gadżet. Podejrzewam, że spodobałoby się mojemu bratu w związku z tym, co kiedyś pisałem: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...skaznikowa

Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
17-04-2016, 16:22
Nie petro ale ladna Smile
21-04-2016, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2016 22:54 przez Max.)
Prawdopodobnie Tychy...
Tak, to Tychy, świetny pomnik...Lampa Davy’ego
Lampa górnicza- przy wlocie do tyskiego Osiedla Anny, przy ulicy Burschego, dumnie prezentuje się górnicza lampa. Ustawiono ją tutaj raczej nieprzypadkowo w latach 60-tych ubiegłego stulecia ponieważ miała podkreślić jego górniczy charakter, gdyż to głównie dla górników władze PRL wybudowały osiedle. Dzisiaj w tym miejscu stoi jej nieco zmieniona replika w skali 10:1.

Załączone pliki Miniatury

22-04-2016, 09:13
Ciekawe czy świeci?

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Lampy Ciśnieniowe | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS