Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lutlampa do Lanzbulldoga...
#1
Sprzęt, który lata temu kupiłem na pchlim targu.
Lutlampa pionowa do rozgrzewania gruszy żarowej w Ursusie Lanzbulldogu.
Ryczy straszliwie i produkuje kitę płomienia. Big Grin

[Obrazek: 1370558465-Mot-01_opt.jpg]
Brakowało wałka zaworu i pokrętła. Wałek zrobiłem ze śruby M6, glut na końcu -- z modeliny...

[Obrazek: 1370558485-Mot-02_opt.jpg]
Tabliczka producenta: Motosprzęt, Inowrocław.
#2
To nie jest lampa z Lanza, ale pewnie może ją zastępować
#3
Pamietam ta kupe plomienia i odglos .A potem kierownica w kolo zamachowe i lecialy (kolka) z rury wydechowej .Cos takiego parkowalo pod moim blokiem bez alarmu i nikt nie ukradl To byly czasy!
#4
(14-06-2013, 20:14)Teigrek napisał(a): To nie jest lampa z Lanza, ale pewnie może ją zastępować
ZTCW, lampy tego rodzaju były stosowane do odpalania Ursusów i Zetorów, ew. silników stacjonarnych. Wygląda mi na wczesne lata '60.

Odpalona ryczy potwornie. Kolega na ten dźwięk i widok pobiegł z wrażenia do kibla i długo nie wracał... Big Grin
#5
To lampidło nie jest do traktora Ursus C45 ani też do Lanz`a,
to jest po prostu zbyt małe .
Lampa do traktora jest 2 razy większa, tą lampeczką gruchę żarową w Ursusie lub Lanz`u grzało by się chyba z tydzień.
Nie wiem dokładnie do czego ona miała służyć.
#6
to do opalania sierści ze świni po zabiciu u rzeźnika Smile Jako dziecko widziałem taka w akcji na jakiejś wiosce. Potem ze świni zrobili kiełbasę.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości