Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lutlampa Max Seviert
#1
Jestem posiadaczem takiej oto lutlampy w stanie powiedziałbym bardzo dobrym. Patyna dodaje jej tylko uroku.


   

Napisane jest na niej "FOR BENZOLINE" czy ktoś wie co to jest? Próbowałem ją palić na nafcie, ale kiepskie daje to rezultaty, sika ogniem jak niemiecki miotacz zognia.

Czy ona jest na benzynę?


Załączone pliki Miniatury
   
#2
Lutlampy zazwyczaj sa benzynowe choc zdarzaja siemale lampki spurytusowe
o nafcie nie slyszalem
zalej benzyna
#3
A dobrze rozgrzałeś spirytusem lutlampkę (tak jak ciśnieniówkę)? Sprzęt jest raczej na PB ale na nafcie też powinien pociągnąć.
Skype: kogo..
#4
Tak rozgrzewałem i nawet 2 razy pod rząd aby się upewnić, że jest wystarczająco gorąca. Efekt końcowy był ten sam paliła, ale nie niebieskim płomieniem tylko żółtym "bezładnym".

Dziś spróbuję podpalić na PB95.
#5
No i zalałem tak około 100 ml PB95 - rozgrzałem, musiałem podczas rozgrzewania dwa razy ją gasić bo mi płomień wyłaził spod nakrętki wlewu aż mi się gorąco zrobiło - ale nie od lampy Smile Dałem nową uszczelkę gumową dokręciłem na siłę i poszło. Pięknie gada i pali - tak jak powinna Smile Przy odpalaniu miałem lekkiego pietra bo nie mam zaufania do benzyny, ale cóż na lampie jest napisane "SAFE & HAND" to mi się lepiej na duszy zrobiło Smile

Nawet odlutowałem nią nogi w kuchenkach - które odnawiam - działa super!!!! Ale do przylutowania nóg będę musiał inna zakupić ta ma za duży rozrzut.
#6
Gratulacje - fajne zabawki z lutlamp - taka troszkę odskocznia od lamp, choć zasada działania prawie taka sama Smile
Skype: kogo..
#7
(06-03-2016, 13:00)bury32 napisał(a): No i zalałem tak około 100 ml PB95 - rozgrzałem, musiałem podczas rozgrzewania dwa razy ją gasić bo mi płomień wyłaził spod nakrętki wlewu aż mi się gorąco zrobiło - ale nie od lampy Smile Dałem nową uszczelkę gumową dokręciłem na siłę i poszło. Pięknie gada i pali - tak jak powinna Smile Przy odpalaniu miałem lekkiego pietra bo nie mam zaufania do benzyny, ale cóż na lampie jest napisane "SAFE & HAND" to mi się lepiej na duszy zrobiło Smile

Nawet odlutowałem nią nogi w kuchenkach - które odnawiam - działa super!!!! Ale do przylutowania nóg będę musiał inna zakupić ta ma za duży rozrzut.
A nie mówiłem!
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#8
Dla wyjasnienia, czesc lut lamp jest na nafte tak jak kuchenki, te na benzyne zawsze maja napis for gasoline, postaram sie zrobic jutro fotke tych na nafte, w zasadzie wszsyscy producenci robia ten sam typ, tylko nazwa producenta jest inna Smile
#9
No dobra, ale co oznacza "For Benzoline" - czy to benzyna, benzen lub co innego - bo nafta to chyba nie jest? Czy kiedyś petrol ewentualnie gasoline nazywali "benzoline"?

Mikołaj - może ty wiesz?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości