Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampa Lumen
#1
Nabyłem niedawno lampę Lumen . Poproszę o pomoc w uzyskaniu info o takowym egzemplarzu .        
#2
Bronisław Śniegocki to Poznański kupiec. Miał przed wojną sklep z lampami żarowymi na ul. św. Marcin. Nic nadto nie wiem Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Dzięki za info . Ciekawe czy projektował sam , czy to patent ? " BRONISŁAW Śniegocki (19 VIII 1868-17 X 1934), s. Tadeusza i Marii Nowackiej, kupiec, przemysłowiec, drogista, powstaniec wielkopolski; właściciel drogerii „Universum” w Poznaniu 1903; prowadził także produkcję rozmaitych artykułów drogeryjnych; zm. Poznań (Dz. Pozn. 208/03; PTPN; MK Poznań: Św. Marcin)."
#4
ale super trafiony nabytek ,,gratulacje....podaj wymiar szklanego cylindra....pod podanym nr patentu na tabliczce znamionowej jest zarejestrowany jakiś
wojskowy wynalazek,kilka lat temu dałem ogłoszenie w poznańskiej codziennej gazecie ,że szukam lampy ciśnieniowej Śniegockiego lub info. (zero odzewu) ,
Viribus unitis
#5
Jeszcze w drodze przesyłka , ale podam wymiar jak tylko przyjdzie . jeśli model lumen 200 odpowiada cp to może pasować 0,89*10,9 Huh
#6
Super znalezisko, takich to raczej niewiele zostało.
Gratuluję
Maciek
#7
Gratulacje - piękna lampa!
Skype: kogo..
#8
Dzięki , najwcześniej we wtorek odbiorę lampę to zamieszczę dodatkowe fotki , stan techniczny nieznany . Poza szkłem i skrzywionym daszkiem wygląda na kompletną .
#9
Widzę brak odpowietrznika w nakrętce zbiornika Smile ale to szczegół. Lepiej pochwal się gdzie ją znalazłeś i czy mocno nadszarpnęła Twój budżet...
Skype: kogo..
#10
Olx , nabyta okazyjnie tanio , nawet się nie targowałem , choć lubię pozbijać cenę Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości