Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupię zbiornik P-x Bundeshwer
#1
Jeśli ktoś ma na stanie 'graciarni', to prawdopodobnie kupię. Wink
Prawdę powiedziawszy, to ciągle się zastawiam, czy reaktywować lampę, czy zostawić/sprzedać na części. Kolejny P-x mi niepotrzebny. Ktoś ewentualnie zainteresowany częściami?

Póki co pytam w ramach rozeznania rynku.

Pozdrawiam
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#2
A co masz na chodzie w tej lampie - mam Geniola BW do poskładania.

Zbiornik szczelny do BW też znajdę - ale po przejściach.
Skype: kogo..
#3
W tej lampie na chodzie jest wszystko. I w tym problem. Smile Sprawny manometr, oryginalne szkło, żadnych wgnieceń, krzywizn, daszek prościutki. Elementy typu rapid, dół parownika mające kontakt z naftą są czyściutkie, zero zabrudzeń/zatkań jakimś szlamem, etc. Dlatego szkoda mi to sprzedawać na części. Lampa działa jak należy. jedynie zbiornik puszcza u dołu. Może pobawię się w lutowanie.

Z drugiej strony (jeśli chodzi o kupowanie zbiornika), to nie chce mi się już w nią wkładać kasy, bo mam w hobbystycznych planach inne wydatki, a ta HK500 mi nie jest potrzebna. Dlatego być może wystawię ją do licytacji za 150zł.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#4
Trochę szkoda jak tylko zbiornik Ci padł. Mi w jednym BX brakuje kilku części i bym ją z chęcią przytulił Smile
Skype: kogo..
#5
Zalutuj ten zbiornik srebrem i po temacie. Ktoś kto bawi się lutowaniem twardym zrobi ci to za 2 piwa albo zalej od środka małą ilością żywicy epoksydowej aby pokryło tylko denko i lekko napompuj, cześć wycieknie a reszta zostanie i uszczelni zbiornik. To z żywicą zrobisz nawet samemu.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#6
Szkoda kasy na srebro - zwykła cyna ołowiowa wystarczy Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#7
Też racja tyle że cyna nie będzie chciała wpłynąć w spękania, chyba że jakos to kwasem najpierw odtłuścić i tlenki rozpuścić w spękaniach Smile
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#8
Chyba przy odpowiednim podgrzaniu materiału cyna powinna się dostać wszędzie. Ale odtłuszczenie ważna rzecz jest Wink
#9
Cyna ma jeszcze jedną wadę , jest miękka i będzie pękać- to już lepiej żywicą to potraktować od wewnątrz, najpierw odtłuścić acetonem
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#10
Właśnie dlatego, że jest miękka, pękać nie będzie :]
Można też żywicą, albo profesjonalnie przy pomocy POR-15.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości