Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuchenka Leningrad
#1
Jest to kuchenka metalowa nie wiele informacji znalazłem na jej temat jest to kuchenka z końca lat 30 czyli wojnę pamięta. Znalazłem ją chodząc po giełdzie staroci w Tykocinie kosztowała 20zł tanio więc się nie zastanawiałem.Bo za takie drobne to raczej trudno coś takiego ucelować pierwsze próby odpalenia kuchenki nie powiodły się zaworek w pompce nie trzymał ciśnienia płomień gasł. Dorobiłem klucz w robocie by wykręcić zaworek z kuchenki wymieniłem starą skórzaną uszczelkę na nową gumową z kompletu naprawczego od Szmela i od razu się polepszyło.Odpalałem ją na oleju do lamp naftowych płomień był ale nie taki jak powinien dochodzę do wniosku że dysza która siedzi w tej kuchence może być nie do nafty ale do benzyny albo jest wyrobiony otworek.Muszę jeszcze pokombinować najlepiej zmienić paliwo jeśli będzie ok to nie muszę nic zmieniać. Jeśli to nic nie zmieni to wymienię dyszę wtedy będzie pewność że zadziała na oleju.


Załączone pliki Miniatury
                   
#2
Wczoraj prosto ze strefy wojny z Doniecka dotarła do mnie kolejna kuchenka Leningrad tym razem mosiężna. Wyciągając wnioski stwierdzam ze ta wcześniejsza jest z okresu wojny lata 1941-45 gdzie mosiądz był przeznaczony na łuski. Więc idąc tym tropem będzie to produkt prawdopodobnie przedwojenny albo wczesne lata powojenne.


Załączone pliki Miniatury
               


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości