Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolekcja rośnie
#71
Nieźle zakopciłeś szkiełko w tym Bialaddinie.
Skype: kogo..
#72
Lampę odpalałem bez przeglądu po prostu nalałem nafty i odpaliłem.Po zgaszeniu oczyściłem ją i przejrzałem,okazało się że jedna rurka w gażniku nie była dokręcona i wystąpił płomień poza siatką.Po demontażu siatka się rozpadła więc założę nową siatkę i spróbuje ponownie odpalić lampę.
#73
Poluje na tą lampę ale gość nie odpowiada na emaila.https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=101189170
#74
Fajna, ale chyba korek wlewu jest nieoryginalny.
Skype: kogo..
#75
Być może ale w sumie to szczegół łatwy do skorygowania.
#76
Po nieudanych próbach zakupu Px 828 wpadł mi w oko Px 826 (chć mam już dwa takie) ale to z tytułu że blisko do odbioru (oszczędzam na przesyłce) i w miarę tanio.Pojechałem utargowałem jeszcze parę złotych i przywiozłem do domu.Nie chciałbym aby wyglądało to na zwykłą chęć posiadania po prostu brakowało mi zajęcia mam popołudniami sporo czasu i się po prostu nudzę.Ale do rzeczy,lampa wyglądała nieżle ale niestety klosz marki PHOENIX pęknięty,brak skórki tłoczka,zawór zapieczony iglica nie chodzi.Wziąłem się za czyczczenie i tu niespodzianka na denku wydrapane bardzo delikatnie jak kura pazurem 113.A więc wszystko wskazuje na to że jest to najstarsza lampa w mojej kolekcji nie liczę kuchenki Primusa z 1928r.Mam drugą taką lampę mniej więcej z tego samego okresu produkcji niestety czyszcząc tamtą lampę zrobiłem to zbyt agresywnie i nie byłem w stanie odczytać daty produkcji.Obie lampy mają daszek przykręcany dwiema śrubami,obie mają kierownicę zaworu z prasowanego preszpanu ale są pewne różnice których nie rozumiem i może któryś z kolegów mnie oświeci.A mianowicie na tej którą kupiłem teraz na daszku nie ma napisu Petromax,na zbiorniku jest napis Petromax są dwa loga ale znowu nie ma dużego 826 i nie ma także napisu Made in Germany REGD.Skąd takie różnice?


Załączone pliki Miniatury
           
#77
Ładny nabytek. Gratulacje - bardzo podoba mi się Smile
Co do przykręcanego daszka to norma, że nie ma sygnatur na nim, natomiast zbiornik jest ekstra - z takim tłoczeniem jeszcze nie mam lampy. Tak z ciekawości ile za nią dałeś? Jeżeli to nie tajemnica...
Skype: kogo..
#78
Mam tez Px 826 bez przykr€canego daszka ale jest duzo mlodszy dalem 500koron to okolo 220 zl.A tak na marginesie to ch€tnie zamieni€ jednego z moich Px 826 na cos innego,moze jest ktos ch€tny?
#79
A to moje trzy Px 826.


Załączone pliki Miniatury
           
#80
Ta Px 828 na którą polowałem niestety sprzedana ale kupiłem inną https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?...=107483533


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości