Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrukcja obsługi Tygrysa i Pantery
#1
Zastanawialiście się kiedyś jak młody Niemiec uczył się obsługiwać pancerną pięść frontu wschodniego? Już nie musicie. Mam dla was instrukcje prosto z czołgu. Szkoda, że te aktualne nie mają takiego polotu jak te poniżej Smile


.pdf   DerGeneralinspekteurDerPanzertruppen-DieTiger-fibel194392S.Scan.pdf (Rozmiar: 4.43 MB / Pobrań: 602)
.pdf   Panther-fibel-BetriebUndKampfanleitung1944119S.Scan.pdf (Rozmiar: 6.3 MB / Pobrań: 912)

Dla urozmaicenia tematu kilka frontowych ujęć

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WDtPtaI3h-U [/video]
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#2
Nie znam niemieckiego, ale obrazki fajnie sie ogląda.
Szczególnie te z laseczką Wink
#3
A ja znam niemiecki i se przeczytałem, teksty ciekawe i fajnie skomponowane.
Kiedyś mówiło się :"Przeje@%ne jak w ruskim czołgu" teraz skłonny jestem poddać w wątpliwość sens tego powiedzenia.
No i po lekturze Die Tiger-Fibel okazuje się,że posiadam oryginalny Luftblasenmesser od Tygrysa Big Grin
#4
Nazistowska myśl techniczna była fajna - im większe tym lepsze. Smile To tak, jak chcieli budować pancernik o działach kalibru bodaj 510mm, przy czym amerykańskie Iowa mają 406mm, a japoński Yamato miał 460mm. To musiałby być kolos. Niestety, albo 'stety' na tym etapie wojny mieli braki materiałowe i zrezygnowali.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości