Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HK500 BW nie można wytworzyć ciśnienia
#11
nie no strachliwy nie jestem. Zaworek już wcześniej wykręciłem i trochę go musiałem podczyścić (nie rozkręcałem). Teraz będę miał chwilę to spróbuję go rozkręcić.
Co do uszczelki, to całkiem możliwe że nie trzyma ta ołowiana. Jest jakiś patent na sensowne usunięcie jej ?
#12
Usunięcie mechaniczne. Trzeba ją z cylinderka w całości wyjąć. Smile

Teoretycznie raz użyta uszczelka już jest do wyrzucenia. Praktycznie zależy to od odkształceń tejże.
#13
heh... wiem, chodzi mi o patenty czym to robiliście skutecznie. Śrubokręt, pęseta, nóż ?
#14
Ja swoją wydłubywałem szerokim śrubokrętem.
#15
Kurka niebawem przyjdzie zestaw naprawczy więc pokusiłem się o odkręcenie dyszy i rapida. Normalnie jakaś masakra. Całe przewody pokryte jakby lakierem. Dość łatwo odchodzi po podrapaniu śrubokrętem, ale sitka i zawory zwrotne pozaklejane na amen. Dopiero płukanie acetonem pomogło. Nie wiem czy ktoś próbował farbą palić czy jak Wink ?
Zbiornik także już przepłukany acetonem z podkładkami teraz tylko pozostaje czekać na części Smile
Pytanie czy #17 ma końcówkę z korka czy jest gumowy ? Pytam bo u mnie ta końcówka uszczelniająca była wykonana z korka. Tzn chodzi mi o samą końcóweczkę uszczelniającą. Wydaje mi się że w poprzednich lampach jakie miałem, była gumowa.
#16
gumowa - syf w zbiorniku to norma Smile
Skype: kogo..
#17
Ja miałem korkową a przynajmniej tak wyglądała. Smile
#18
A to ciekawostka! W żadnej się nie spotkałem korka a wymieniłem tych uszczelek dobrych kilka sztuk - widocznie za mało. W każdym razie jak zamówisz nowy element powinien już być z gumy...
Skype: kogo..
#19
No ja tez byłem zaskoczony tym korkiem, stąd moje pytanie Smile Ale jak widzę różnie z tym bywa.
#20
a z którego roku jest twoja lampka?
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości