Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekspres do kawy dla "lampiarza" :)
#1
Czy ktoś z kolegów ma "odjazd" na parzenie kawy? Taki offtop... Postawiłem chromowanego Petromaxa obok ekspresu i stwierdziłem, że udana z nich para Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   

BR,
Maciek
#2
Gaggia Achille? Big Grin
Full manual. Piękna maszyna.
#3
La Pavoni "Europiccola" stuningowana manometrem od modelu Pro. Dotoczyłem z mosiądzu przejściówkę. Codziennie rano cieszy gdy wyciskam szota espresso Smile

BR,
Maciek
#4
LaPavoni powiadasz.
A młynek w jakim stylu? Wink
#5
Zwykły elektryczny Pavoni z żarnami poziomymi. W zasadzie młynek jest ważniejszy od ekspresu. Jak se zmielisz, tak się napijesz. Tak jak w lampie dużo zmiennych wpływających na smak kawy. Ziarna/palenie/mielenie/ubicie/ciśnienie/temperatura/czas. Ekspres dżwigniowy pozwala samemu kontrolować ciśnienie przy ekstrakcji. Więcej zabawy ale jak wyczujesz dane ziarno to możesz uzyskać taką kawę jaką w żadnej kawiarni Ci nie podadzą Smile

BR,
Maciek
#6
A skąd kupujesz ziarna?
Sam palisz czy kupujesz już zrobioną?
#7
Kupuję w palarni, mam pod nosem więc pojadę, powącham i zobaczę co i jak akurat palą Smile

http://ipanemacafe.eu

BR,
Maciek
#8
Wiem. To Twoje okolice.
Ja u nich zieloną biorę. Big Grin i sam ją palę. Trochę zabawy jest ale jest to warte zachodu.
#9
Ha, to wyższy stopień wtajemniczenia Big Grin Może kiedyś dojrzeję. Palisz na gazie czy masz maszynkę?

BR,
Maciek
#10
Gaz, patelnia i mieszadło Smile
Moim celem jest HUKY500 - foty w załączeniu. Smile


Załączone pliki Miniatury
           


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości