Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Efekt ciufci
#1
Zauważyłem, że w jednej z lamp zaczął występować efekt dźwiękowo podobny do pracy lokomotywy parowej Big Grin, przy tym dochodzi pulsacja światła, w mniejszym lub większym stopniu zauważalna. O ile czasami ciężko zauważyć pulsację, to "cufanie" lampy denerwuje na dłuższą metę. Co to może być i czy zwiększenie powierzchni parowania pomoże coś ?
#2
Siatka mosiężna w parownik i będzie OK.
Tu sporo o tym pisaliśmy: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...a-mosiezna
#3
jesli zbiornik lampy jest stalowy to rdza ,jesli mosiezny to jakis paproch,
b.czesto w p-x 2827 wystepuje to zjawisko....
Viribus unitis
#4
no to wygląda na to, że znowu szykuje się czyszczenie, zbiornik jest mosiężny, ale ostatnio zdjąłem z zaworka parownika paprocha, który nie domykał go. Ciekaw jestem jak będzie się zachowywać po czyszczeniu, a jak po dodaniu siatki.
#5
(20-02-2014, 16:31)KoGo napisał(a): no to wygląda na to, że znowu szykuje się czyszczenie, zbiornik jest mosiężny, ale ostatnio zdjąłem z zaworka parownika paprocha, który nie domykał go. Ciekaw jestem jak będzie się zachowywać po czyszczeniu, a jak po dodaniu siatki.
A to 'pufanie' i migotanie masz nawet przy sporym ciśnieniu? U mnie, z tego co pamiętam, Leidenfrost występował tylko przy ciśnieniu niskim. Wtedy siatka pomaga na pewno.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#6
przy wyższym ciśnieniu efekt jest wyraźnie mniejszy, ale dalej ciuchcia pufa.
#7
(20-02-2014, 16:31)KoGo napisał(a): no to wygląda na to, że znowu szykuje się czyszczenie, zbiornik jest mosiężny, ale ostatnio zdjąłem z zaworka parownika paprocha, który nie domykał go. Ciekaw jestem jak będzie się zachowywać po czyszczeniu, a jak po dodaniu siatki.
Siatka w drodze Smile.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#8
Dzięki! Nie mogę się doczekać Big Grin
#9
Po założeniu siatki od kolegi Spiromaxa ciufcia pojechała w siną dal i to w 2 lampach Smile w jednej jednak pulsacja światła występuje (ale bez ciufci).
Skype: kogo..
#10
Coś masz w takim razie nie tak.
Jak jest siatka w parowniku znikają wszelkie objawy pulsowania światła.
Ile jej zapakowałeś do parownika??


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości