Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ditmar 506
29-06-2014, 18:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2014 19:58 przez Tyrell.)
Ditmar 506
Właśnie dokonałem ostatecznego montażu Ditmara 506. Egzemplarz z okresu nazistowskiej krucjaty przeciwko ZSRR. Bodajże z roku 1943. Oryginalna dysza była mocno sfatygowana a parownik przekrzywiony w wyniku starcia z radzieckim sołdatem (ach ta moja wyobraźnia). Brakujące części pozyskałem od Nema, który podesłał mi lampę dawcę. Serdecznie mu za to na łamach forum dziękuję i na okoliczność pozdrawiam...

Na uwagę zasługuje system dozowania spirytu. Pozwala na arcy wygodne rozpalenie lampy bez zbędnych wygibasów, które aryjskiemu templariuszowi oczywiście nie przystawały. Podobny system zastosowano później w szwajcarskim Hasagu 551. Lampa mogła być również rozgrzewana naftą. Do jej pobrania służyła specjalna łuska umocowana na pręcie przy zakrętce zbiornika (niestety w moim egzemplarzu szlag ją trafił). Domyślnym paliwem urządzenia była benzyna lakowa. Mój egzemplarz całkiem dobrze radzi sobie z naftą, ale bena smakuje mu najbardziej (świeci wtedy jak szalony).

Siatka - pelam 200-300HK, paliwo - nafta "zibro", nerka - biały denaturat

Ditmar 506 Ditmar 506 Ditmar 506 Ditmar 506

Z racji braku nagrania własnego dorzucam twórczość filmową zza Odry. Majestatyczny ruch tłoczka w górę powinien zasugerować właścicielowi potrzebę wymiany uszczelki NRV. Dość zabawnie to wygląda Smile

"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2014, 19:32
RE: Ditmar 506
Miło się ogląda takie wiekowe znaleziska w akcji. Gratulacje.
Pozdrawiam urlopowo Cool.

Dymogeneratory Smok >>> Helica
29-06-2014, 19:50
Piękna lampa! Od razu poprawia się humor!

Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-06-2014, 00:54
Fajna lampa! Smile

...a gdzie szklaneczka? Wink

BR,
Maciek
01-07-2014, 14:59
Widzę, że szkiełko podeszło od PX - jest ono od 250 czy 500 ?

01-07-2014, 15:12
px500 ... ale zeszlifuje oznaczenia.

"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Lampy Ciśnieniowe | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS