Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy paliwo do diesla nada się do palenia w lampie ciśnieniowej?
#1
Witam,
Zastanawiam się czy lampa bez problemu będzie pracować na oleju napędowym do diesla.
Ma ktoś doświadczenia z palenia tym paliwem w lampach?
#2
Ja używam diesla w kuchence. I się daje.
W lampie też można tylko trzeba uważać a najlepiej unikać jeśli lampa nie jest do benzyny/diesla przystosowana.
#3
Benzyny to wiem że nie należy lać i nie mam zamiaru. Ale olej napędowy chyba nie jest tak łatwopalny jak benzyna a podobnie jak nafta no i jest gęściejszy.
Stąd pytanie. No i czy parownika nie usyfi zbytnio
#4
(19-01-2017, 00:18)Kolekcjoner93 napisał(a): Benzyny to wiem że nie należy lać i nie mam zamiaru. Ale olej napędowy chyba nie jest tak łatwopalny jak benzyna a podobnie jak nafta no i jest gęściejszy.
Stąd pytanie. No i czy parownika nie usyfi zbytnio
Z tego co ja pamiętam, a przynajmniej gdzieś, kiedyś mi się przeczytało, to diesel nie jest polecany do lamp ciśnieniowych, bo właśnie zapycha wnętrzności. Sam jednak nie testuję tego paliwa, więc jak to wygląda w praktyce - nie wiem. Smile
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#5
To może będzie okazja do zasięgnięcia wiedzy, jak kolega Kolekcjoner93 zrobi stosowne testy to może się nam pochwali?
Skype: kogo..
#6
Ja gdzieś kiedyś czytałem, że diesel nadaje się do palenia w lampach tylko trzeba potem czyścić bebechy. Także raczej do użytku awaryjnego.
Maciek
#7
Awaryjnie to i na oleju słonecznikowym pójdzie...
Skype: kogo..
#8
Nafta ( najlepiej bezwonna ) to czysty rektyfikat. Olej napędowy to złożony z wielu substancji związek chemiczny. Palić w lampie się będzie, kosztem naszego czasu poświęconego na serwis.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#9
Pomysł na ON w lampie bierze się z ceny za litr bo za ON ze stacji to jakieś 5zł. za litr vs. 12zł. za litr nafty ze sklepu.
Wgl. gdzie tanio można łatwo dorwać naftę do lampy?
#10
Paliwo do piecyków naftowych. Smile
Np Castorama.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości