Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coleman SMP MilSpec 252A 1981 [org. Co to za lampa ?]
#1
Witam
Pierwszy post i może ni do końca dobrze umieszczony za co z góry przepraszam.

Nabyłem dziś takie cudo na targu w Oleśnicy i szukam informacji z czym to się je i jak ;-)
Chętnie pogadał bym też z kimś z okolic Wrocławia na temat lamp, mam już jedną taką chińską podróbę ale nie bardzo działa no i może ktoś blisko mieszka i chciałby się doświadczeniem podzielić.Tu są zdjęcia lampy .
Pozdrawiam forumowiczów
Arek


Załączone pliki Miniatury
                       
                   
           
#2
Witaj
Czy to co widzę jako twój nick to jest Twój znak KF? Big Grin

Nie udostępniłeś tych zdjęć. Jest komunikat
Cytat:Nie można znaleźć tego wpisu.

Możliwe, że ten URL jest nieprawidłowy albo wpis został usunięty lub nie został udostępniony dla tego konta (xxxxxxx@xxxxxxxxx).Możesz zalogować się na konto, które ma dostęp do tego wpisu.
©2014 Google - Warunki - Dane kartograficzne © 2014 : Warunki korzystania z usługi - Polityka treści - Prywatność
#3
Faktycznie pod linkiem nic nie ma. Wrzuć fotki tutaj Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#4
Witam

CZ@rek masz rację to mój znak krótkofalarski :-) .
Przepraszam za złego linka, już chyba poprawiłem, nie do końca kumam Google Plus i zasady udostępniania, sądziłem , że jak ja po kliknięciu widzę zdjęcia i wpis to inni też ale tak nie jest, teraz już powinno być ok.
Na wszelki wypadek to jest nowy link https://plus.google.com/photos/111445486...ha3Dle6yUA.
Co do lampy to jest szczelna daje sie pompować tylko nie wiem jak założyć siatkę i jak to rozpalić. Oczywiście co wlać do środka.
To tyle na razie.
Zobaczcie zdjęcia, może ktoś sie spotkał już z taką a moze ma jakąś instrukcję.

krótkofalarskie 73 na koniec.
Arek SQ6XL
#5
(28-04-2014, 21:47)SQ6XL napisał(a): CZ@rek masz rację to mój znak krótkofalarski :-) .

W takim razie witam Kolege.
Z tej strony SQ5WCZ Smile

73 dla Ciebie
#6
Ehh... tyle lat we Wrocławiu mieszkałem, ale teraz już drugi koniec Polski Smile

Ta lampa to jest MilSpec - ostatnio Czarek z taką walczył - pewnie Ci pomoże. Generalnie lampa powinna działać na każdym paliwie Smile

73 Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#7
Ja dalej nic nie widzę Sad
Ale jeśli to MilSpec to mogę coś podpowiedzieć.

PS
Ja też kilka lat mieszkałem we Wrocku. Ech.... Piękne miasto Big Grin

Już widzę zdjęcia.
MilSpec w pełnej okazałości. 1981 to SMP (State Machine Products, Dry Ridge KY)
#8
No ja się urodziłem we Wroclove :-) Anyway, ponieważ widzę zdjęcia, dodałem je do pierwszego postu :-)
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#9
Słaby stan jak na lata 80. Dużo będzie przy tym roboty. Grunt żeby parownik działał i nie było żadnych perforacji metalu. Jak by co zawsze na części będzie można pchnąć.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#10
Arek
Zanim rozpalisz lampę to wcześniej ją rozkręć i oczyść.
A rozpalanie jest proste, Tyrell w swoim filmiku prezentuje jedną z wersji.
Ale jak zauważyłem każda lampa ma swoje upodobania. Jedna lubi dlużej inna już nie Wink Na początku odpalanie standardowe a potem już dopasowane do lampy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości