Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coleman SMP MilSpec 252A 1981 [org. Co to za lampa ?]
#31
Ja leje zwykłą Pb95. Świetnie się sprawuje. Nalałem nafty i jakoś jej nie smakowała.
Co do siatek to w sumie każda jednootworkowa taka dla HK300 powinna byc OK.
#32
Się udało ale siatki to już praktycznie nie ma, zaczęła się rwać.
Dodam potem zdjęcia siatki jak wygaszę lampę.

73 de SQ6XL
#33
Szkoda, że pod koniec tylko słychać szum lampy ale Ciebie nic nie słychać. Smile Jednak światło jest zacne.
Zalałeś ją ekstrakcyjną, zwykłą etyliną, czy może jakimś mixem??
A co do siatek, jak znajdziuesz siatki Coleman #21 to zdecydowanie powinny pasować. Wink Kupuj i zakładaj.
#34
Chodzi jak odrzutowiec Smile ... Gratulacje. Proponuję przenieść filmik do działu "Nasze lampy w akcji". Odwiedzający forum będą mieli łatwiejszy dostęp do nagrania.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#35
Zdjęcia uszkodzonej siatki, zaczęło się od małej dziurki a teraz to prawie już urwane.
Macie pomysł co mogło być przyczyną?
Możliwe , że te siatki są be bo na tym anchorze też doszło do podobnego uszkodzenia siatki.
Co do nowych siatek Colemana #21 to znalazłem je na ebayu ale może jest jakiś sklep w Polsce z takim asortymentem?
[Obrazek: siatka%201.JPG] [Obrazek: siatka%202.JPG]

Czarek, zalałem ekstrakcyjną ale cena tego paliwka jest zabójcza, na orlenie za 0,5l zapłaciłem około 7 zł.
W castoramie jeszcze gorzej bo cena litra to prawie 20zł.
Najtaniej to chyba wyjdzie zwykła etylina 95 czy 98 .
Drugie pytanie, za dwa tygodnie jadę na zlot krótkofalarski i chciałem zabrać lampę a nie mam sitki i pewnie jak zakupię na ebayu to przyjdzie za miesiąc, może ma ktoś z Was odsprzedać lub pożyczyć, jak dojdą to oddam.
Tyrell, jak się nauczę obrabiać filmy to na 100% umieszczę taki wycackany filmik w odpowiednim dziale :-)

Pozdrawiam
Arek
#36
Popękana siatka to wynik złej jej jakości. W moim Pmx'ie siatki po parunastu godzinach pękają, odpadają.

Co do przesylek z ebaja to bywa różnie. Mi z Japonii szło dosłownie przez weekend. Z Indii przesyłka szła prawei dwa tygodnie.
Z USA przesyła powinna dojść do 1,5 tygodnia.
#37
Cześć
Na koszulki Colemana muszę poczekać ale znalazłem takie coś w conradzie ( na alledrogo też sprzedają).
Która do mojej lampy , radźcie.
Koszulka żarowa Petromax Helox, do lamp HK500
może to Koszulki żarowe do lampy naftowej 5 szt. PETROMAX
a może zaszaleć i wziąść SIATKA SIATECZKA/KOSZULKA ŻAROWA DO LAMPKI GAZOWEJ
Tak na marginesie te koszulki do lamp gazowych nadają się do benzyny czy nafty?
Pozdrawiam
Arek
#38
(14-05-2014, 22:22)SQ6XL napisał(a): Tak na marginesie te koszulki do lamp gazowych nadają się do benzyny czy nafty?

W sumie nie ma różnicy.
Jak by nie patrzeć najpierw zagazowyjesz naftę czy też benzynę a dopiero potem spalasz ją na siatce.
#39
Dla potomnych polecam zmienic tytul watku i przeniesc go do znaleziska i nabytki Big Grin

----

Edytowano przez michal: Przeniesiono i poprawiono tytuł :-)
#40
Dzięki za przenosiny, tu będzie lepiej :-)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości