Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coleman SMP MilSpec 252A 1981 [org. Co to za lampa ?]
#21
A tu zdjęcia mojej drugiej jednakże pierwszej lampy.
To ta od której mam siatkę i co to mi się ją raz udało odpalić.
Niestety nie mam oryginalnego szkła do niej a to, które dokupiłem jest o jakieś 5mm za niskie w związku z czym lata w obudowie.
Miałem je odesłać do sklepu ale mi schodziło i teraz to już trzeba będzie jakąś metalową podkładkę dotoczyć jako dystans by je ufiksować.
[Obrazek: P1060601%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060603%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060604%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060607%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060608%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060609%20%28Mobile%29.JPG]
Chciał bym ją oczywiście uruchomić ale przydał by się ktoś z większym doświadczeniem.
Ta lampa to chińszczyzna ale fajnie jak by działała.
Pozdrawiam
Arek
#22
oryginalne tez lata Big Grin
z czym masz problem,ze palic nie chce?
Obejrzyj filmik Tyrella jak odpala swego Px, Anchora odpala sie tak samo Smile
#23
Ewentualnie przejdź przez wątek: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...Bundeshwer
Tam całego Pmx'a rozłożono na części pierwsze. Ale oczywiście wszystko potem zostało skręcone i żadne zbędne części nie zostały Wink
Widzę, że masz Anchora, a że to klon Pmx'a czyli w/w wątek będzie OK.

A co do kolorystyki górnej części lampy. To wygląda jak by się stal rozchartowała. Przynajmniej tak mi się wydaje.
#24
Stal sie nie rozhartowała, bo jej się w tym miejscu nie hartuje, bo i po co?
Dekiel był przegrzany i chrom dostał oksydy po przegrzaniu.
A przegrzała się bo ktoś napompował lampę na otwartym zaworze i zaczął ją podgrzewać, nafta po zagrzaniu
się podpaliła i rozgrzała dekiel do zbyt wysokiej temperatury.
#25
(02-05-2014, 19:39)SQ6XL napisał(a): Niestety nie mam oryginalnego szkła do niej a to, które dokupiłem jest o jakieś 5mm za niskie w związku z czym lata w obudowie.
Miałem je odesłać do sklepu ale mi schodziło i teraz to już trzeba będzie jakąś metalową podkładkę dotoczyć jako dystans by je ufiksować. (...)
Witaj. Szkło nigdy nie przylega do 'ramy' lampy i nie jest mocowane na sztywno. Lata luźno do góry, jak i na boki. Przy okazji, zauważyłem, że szkła stare, te prawdziwe, miały średnicę większą, niż te sprzedawane dzisiaj. A przynajmniej mam tak u siebie.

Ognisko na daszku. Big Grin Przerabiane kilka razy. Tongue Słabo nagrzany parownik = sikająca nafta, która osadza się na wszystkim i hajcuje niemiłosiernie.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#26
Tych killka naszych wpisow juz ja naprawilo i musi dzialac Big Grin
#27
Rainbow 
Witam
Umieszczam tu link do filmów z próby odpalenia lampy, jest ich siedem.
Napiszcie co robię źle, bo nie do końca to działa jak bym chciał.
To link do drugiej części , resztę zobaczcie na moim kanale jak wspominałem w sumie siedem krótkich filmików.

Sory za jakość ale trudno jedna ręką trzymać kamerkę a drugą manipulować przy lampieSad .
Pozdrawiam
Arek
#28
Wersja standard
A ja bym zrobił tak. Napompował bym powiedzmy 10x - jak tłoczek się robi twardy. Potem odkręcił bym pokrętlo o 90 stopni i czekal bym na to, aż zacznie się robić mgiełka i podpalam.
To mamy scenariusz standardowy.

Wersja szybsza Wink
Jednak ja miałem (chyba przez moją niecierpliwość w oczekiwaniu na paliwo w siatce) inną sytuację na samym początku. Nie widziałem mgiełki bo nie wiedziałem, że się pojawi Wink . Więc odkręcałem prawie na max'a i jak tylko pojawiało się paliwo na siatce zakręcałem do zera. Potem odpalałem a po odpaleniu odkręcałem zaworek na 90 stopni. Jak się wszystko odpaliło składałem lampę, dopompowywałem do twardego tłoczka i odkręcałem zaworek na max. To gwarantowało mi na 100% odpalenie lampy.
Teraz wiem, że mgiełkę dostanę po dłuższym czasie więc spokojnie czekam. Ale dojdziesz do tego doświadczalnie co i kiedySmile
#29
Coś mi się wydaje, że ta siatka powinna być zdecydowanie mniejsza. Możliwe, że dystrybucja ciepła na parownik nie przebiega prawidłowo i nie podtrzymuje całego procesu. Moja siatka to normalny bąbelek przy twoim mastodoncie na pyry. Proponuję ci jednak odpalać Mil-speca na benzynie. Nafta wymaga zdecydowanie bardziej intensywnego grzania wstępnego. Możesz np. takie korytko od świeczek podstawić pod parownik i przepalić ze dwa razy. Procedura którą pokazywałeś na filmie tyczy się odpalania na bardziej lotnych frakcjach ropy Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#30
No ok.
Benzyny to się trochę boję ale raz kozie śmierć, rozumiem, że to ma być ekstrakcyjna?
No jeszcze może by tak zrobić mieszankę np. 50x50 benzyna z olejem parafinowym.
Byłoby to mniej wybuchowe.
Pytanie mam, gdzie kupujecie siatki i jaka do tej lampy by była najlepsza a jaka do tego mojego chińskiego anchora.
Teoretycznie ta siatka to była z tego anchora.
Podoba mi się określenie "MASTODONT NA PYRY" :-)
Generalnie jak bym próbował dalej na samym oleju parafinowym to mogę też po prosty palnikiem gazowym wstępnie podgrzać parownik.
Wieczorkiem zrobię taką próbę.
Pozdrówka i dzięki za rady.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości