Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coleman 226
#1
Witam
mam problem z generatorem w lampie Coleman 226. Urywa się drucik na końcu iglicy i zatyka dyszę. Wymieniłem już trzy generatory. Średnio jeden wytrzymuje ok 4 godz. pracy. Proszę o poradę.
#2
(08-06-2015, 18:10)pieczkowski napisał(a): Witam
mam problem z generatorem w lampie Coleman 226. Urywa się drucik na końcu iglicy i zatyka dyszę. Wymieniłem już trzy generatory. Średnio jeden wytrzymuje ok 4 godz. pracy. Proszę o poradę.
podaj rok produkcji tej lampy....tam jest b.mała iglica..
Viribus unitis
#3
(09-06-2015, 09:11)nemo napisał(a):
(08-06-2015, 18:10)pieczkowski napisał(a): Witam
mam problem z generatorem w lampie Coleman 226. Urywa się drucik na końcu iglicy i zatyka dyszę. Wymieniłem już trzy generatory. Średnio jeden wytrzymuje ok 4 godz. pracy. Proszę o poradę.
podaj rok produkcji tej lampy....tam jest b.mała iglica..
Kupiłem ją w zeszłym roku na wiosnę, mieli tylko jeden egzemplarz tak że myślę że max 2013.
#4
Zobacz na denku będziesz mial datę
#5
(09-06-2015, 13:58)rastuch napisał(a): Zobacz na denku będziesz mial datę

04 10
mam nadzieję że to kwiecień 2010, amerykanie mają chyba inny format daty...
zaznaczam że nowe generatory o nr kat 226-2991, kupione od polskiego przedstawiciela firmy coleman są oryginalne.
siateczkę mam polską z dwoma dziurami, gdzie jedną zaciskam całkowicie
#6
jakim paliwem zalałeś to maleństwo....
Viribus unitis
#7
(10-06-2015, 17:45)nemo napisał(a): jakim paliwem zalałeś to maleństwo....

W przewadze palę na ekstrakcyjnej, ale też używam etyliny. Lampka jest wg producenta przystosowana do tych paliw. W jednym i drugim przypadku ten sam problem. Teraz jak gaszę lampkę zamykam zawór następnie upuszczam cisnienie i otwieram zawor tak aby iglica była schowana. Niestety podczas ostatniego palenia zaczęła przygaszać, podczas czyszczenia iglica znów sie urwała /wygiela i generator się spi.....lił.
w związku z czyszczeniem mam pytanie-czyści się dynamicznie czy łagodnie?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości