Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZyszczenie Szkla
#1
Czytajac post "Rastucha" dotyczacy czyszczenia zbiornikow Naszych Swiecidelek szklem przypomnialem sobie moje problemy z czyszczeniem szklanych "balonow"do fermentacji wina .Kiedys robilem duzo i dobre ,najmocniejsze wyszlo mi z Jarzebiny kolegom nogi odjelo po malej ilosci !Ale do rzeczy -po 1 fermentacji ii´przelaniu do kolejnego gasiora wylewa sie osad i zostaje na rancie zaschnieta otoczka .Zadna ciepla woda zagiety drut ze szmatka tego nie mogl ruszyc.Potrzeba bylo Dziadka! Przepis prosty az smieszny ale skuteczny dlatego pcham go dalej.Zimna woda swiezo zerwane pokrzywy wrzucone do balonu i reczne wirowanie efekt sprawdzicie sami! Fakt to metoda nie na zime ale zima to wino juz dojrzewa. Mam nadzieje ze bedzie to komus przydatne w dobie Domestosa . Pozdrawiam.
#2
Mi się przyda - ostatnio czyściłem piaskiem i to mało bezpieczny sposób.
#3
(21-11-2013, 00:56)rastuch napisał(a): Mi się przyda - ostatnio czyściłem piaskiem i to mało bezpieczny sposób.
Pokrzywa ma na swoich lisciach i lodydze mnostwo malych igielek parzydelek.To one w zimnej widzie dzialaja jak papier scierny nie uszkadzajac szkla zbierajac nalot.Uzywamy calych lodyg wiec z wyciagnieciem nie ma problemu .I cala operacja BIO!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości