Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bledny zakup??
#1
Witam ! Koledzy moja lampa to Pm-x 523/500 cp.Zakupilem w" pelamie "komplet naprawczy do hk 500 mialo pasowac tez do 523.Okazuje sie ze nie pasuje iglica i dysza.Iglica nie lapie gwintu za mala srednica.Na starej dyszy jest wytloczone 300-500,na nowej tylko 500!Acha na zestawie naprawczym jest symbol 500-600 .Zaworek do pomki tez nie wiem jak odkrecic ?jest tylko jedno naciecie na srubokret od strony tloczka od drugiej tylko dziurka przez ktora widac sprezynke .W imadlo to moze zbyt brutalne!Na dnie zbiornika mam Nr 476812 czy to biedne chinskie dzieci cos namieszaly??Co mam zamowic zeby pasowalo?
Pozdrawiam Szekla
#2
523 to lampa 500HK/CP i ten zestaw jest OK, dysza też powinna być OK. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu ten gwint Ci nie łapie. Jest co prawda wersja 523/821 która ma 250HK ale to zupełnie inna lampa jest - ma dół od 500 a górę od 200. Zresztą dysze petromaxów mają wszystkie taki sam gwint. Jak już pisałem wcześniej - będzie łatwiej, jak uda Ci się wrzucić jakieś zdjęcie. Z zaworem tak jak Ci pisałem - albo w kombinerki, albo delikatnie w imadełko, najlepiej przez jakąś gumę.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#3
A czy zaworek od tłoczka nie ma w dolnej części nacięcia w poprzek?? Na dwa śrubokręty można go rozebrać.
Przynajmniej te co ja mam od 829 tak właśnie mają.

Czy ten zaworek wygląda tak??
[Obrazek: petromax_10.jpg]
#4
Starsze faktycznie czasami nie mają tego nacięcia od węższej strony, tylko otworek.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#5
To faktycznie jest problem.
Pozostaje tak jak sugerowałeś. Imadełko i zaworek w osłonce z gumy. Jak gwint niezapieczony to się da bezproblemowo rozkręcić. W przeciwnym razie WD40 może pepsi, ewentualnie większy młotek i odpowiednio duża siła Wink
#6
Też mam ten sam problem, mam mannesmana w którym nie mogę odkręcić zaworka, być może problemem jest to że nie wyczyściłem zbiorniczka przez ostatnie pół rokuSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości